Перші версії та нові фото пожежі в костелі Святого Миколая

Пожежа у костелі Святого Миколая в Києві виникла під час репетиції на органі.

Основна версія - загоряння електропроводки в корпусі інструменту. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

"Пожежа почалась під час репетиції на всесвітньо відомому органі. З органу пішов дим, а після цього його охопило полум'я. Нажаль співробітники закладу культури не викликали рятувальників відразу після виникнення пожежі, намагаючись її потушити самотужки. Були втрачені дорогоцінні хвилини", розповів міністр.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Він наголосив, що рятувальники відреагували миттєво і були на місті пожежі вже через шість хвилин після виклику. Попереду велика робота з відновлення однієї з архітектурних перлин столиці. Доведеться будувати новий орган.

"Головне, що дякуючи швидким і професійним діям рятувальників ніхто не загинув, а сама конструкція будівлі, за попередніми висновками спеціалістів, не зазнала ушкодження", повідомив Монастирський.

Поліція розглядає на цей час всі можливі версії загоряння. Будуть вивченні записи з внутрішніх та зовнішніх камер відеонагляду, допитані свідки та проведені експертизи.

Костел спалахнув увечері 3 вересня. Єпископ Києво-Житомирської дієцезії в Україні Віталій Кривицький повідомляв, що концертний орган згорів дотла. Та одна люстра, яка впала на сходах пресвітерія. Саме орган став епіцентром пожежі. Пожежа на ньому й зупинилася.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

5