«По 10 годин без світла». Нардеп приголомшив «оптимістичним» прогнозом на зиму

«По 10 годин без світла». Нардеп приголомшив «оптимістичним» прогнозом на зиму

Уряд повинен уже зараз попереджувати українців, що літо і особливо зиму доведеться проводити з регулярними відключеннями світла. Таку думку висловив член парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг "Слуга народу" Сергій Нагорняк, йдеться у матеріалі "Главкома".

Нагорняк стверджує, що навіть при наявності коштів і обладнання неможливо швидко відновити теплові електростанції та гідроелектростанції.

За його прогнозом, тривалість відключень світла взимку залежатиме від погодних умов: "На мою думку, якщо не буде нових ракетних обстрілів по енергетиці, взимку при нулі градусів ми будемо проводити добу з пропорцією 18 годин зі світлом на шість - без світла, при мінус п'яти градусах - 16 годин зі світлом, вісім - без світла і при мінус 10 градусах - 14 годин зі світлом, і 10 - без".

Однак Сергій Нагорняк зауважив, що це буде можливо лише за умови відновлення частини генерації.

Нагадаємо, після російських ударів українська енергетика втратила суттєву частину генерації, тому їй потрібен час на відновлення. Також стало відомо, що Україна готується до наступного опалювального сезону, і це передбачає, зокрема, планові ремонти та підготовку атомної генерації.

До слова, Гендиректор Yasno звернувся до українців з проханням економити електроенергію. За його словами, Україна має три шляхи зменшити дефіцит: відбудова побитої генерації, розширення можливостей по імпорту та економія споживання.

Раніше стало відомо, що відключення електроенергії в Україні навряд чи будуть запроваджувати кожен день. Ймовірно, дефіцит в енергосистемі буде виникати періодами.

Читайте також:

  • Світло буде! Але за новою ціною
  • Відключення світла. Це лишень репетиція
  • Відключення світла. Що ми знаємо про темряву?

Читайте також: