Почалася процедура ліквідації Верховного Суду України

У Верховному Суді України створено ліквідаційну комісію, що здійснюватиме заходи із ліквідації зазначеного органу як юридичної особи.

Як повідомляється в понеділок на сайті Судової влади України ", відповідно до закону України ''Про судоустрій і статус суддів", розпочато процедуру припинення діяльності та ліквідації в установленому законом порядку Верховного Суду України.

"На виконання вимог статті 105 Цивільного кодексу України 21.06.2018 на сайті Міністерства юстиції України оприлюднено повідомлення про рішення щодо припинення Верховного Суду України як юридичної особи в результаті ліквідації. У Верховному Суді України створено ліквідаційну комісію, що вживатиме заходів після завершення ліквідації зазначеного органу як юридичної особи", - зазначено в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:    Лукашенко заявив, що Білорусь може увійти до складу іншої держави

Як повідомлялося, 3 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила в цілому закон про внесення змін до Господарського процесуального, Цивільного процесуального кодексів, Кодексу про адміністративне судочинство України та інших законодавчих актів (законопроект №6232), що забезпечить завершення судової реформи. Одним із основних нововведень закону є визначення Верховного Суду як єдиної касаційної інстанції в Україні і введення нового порядку розгляд ним справ. 22 листопада президент України Петро Порошенко підписав цей закон.

Перед цим, на початку листопада 2017 року П.Порошенко підписав указ про призначення 114 суддів нового Верховного Суду, кандидатури яких були відібрані на відкритому конкурсі і подані президенту України на затвердження Вищою радою правосуддя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   США не скасують санкції, поки Росія не поверне Крим Україні

З 15 грудня 2017 року розпочав роботу новий Верховний Суд, який тепер є головною і єдиною касаційною інстанцією, а старий Верховний Суд України припинив здійснювати повноваження.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

163