Поета заарештували за крадіжку "Мони Лізи"

7 вересня 1911-го французького поета Гійома Аполлінера заарештували і ув'язнили за підозрою в крадіжці "Мони Лізи" Леонардо да Вінчі з Лувра в Парижі.

31-річний Аполлінер був відомий радикальними поглядами і підтримкою крайніх авангардних течій в мистецтві. Він народився в Римі та виріс в Італії. З'явився в Парижі в 20 років і швидко влився в міське богемне середовище. Його перша збірка віршів "Гниючий чарівник" з'явився в 1909-му, далі збірник розповідей в 1910-му.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Прихильник кубізму, опублікував книгу "Художники-кубісти" в 1913-му. У тому ж році свою найбільш шановану книгу "Алкоголь", де використав різні поетичні форми і традиції, щоб відобразити повсякденну вуличну мову. У 1917-му для своєї експериментальної п'єси "Груди Тіресія" ввів термін "сюрреалізм".

Загадкове походження і радикальні погляди Аполлінера змусили владу розглядати його як небезпечного іноземця та головного підозрюваного в крадіжці "Мони Лізи", яка сталася 22 серпня. Ніяких доказів його причетності до злочину не було, і через п'ять днів Аполлінера звільнили.

Два роки по тому колишнього працівника Лувру Вінченцо Перуджа заарештували при спробі продати знамениту картину торговцю творами мистецтва.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

6