Політолог: Росія зараз на позиції, яку займала гітлерівська Німеччина

Офіційно визнавати вторгнення Росії в Україну – це визнавати, що РФ опинилася в тій же позиції, яку займала гітлерівська Німеччина. Тому загальний принцип світової політики з часів 1937-1939 років не змінився, і Європа намагається займати відсторонену позицію.

Таку думку висловив професор кафедри політології НаУКМА, доктор політичних наук Олександр Дем’янчук у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«І французька, і німецька, і американська розвідки працюють дуже добре, а тому немає чому дивуватися, що Захід ще у 2014 році мав підтвердження того, що російські регулярні війська вторглися на територію України. Але визнання цього факту на офіційному рівні є надто незручним для більшості країн Заходу, адже це передусім загрожує суттєвими економічними втратами. Оскільки мати співпрацю з Росією для багатьох країн дуже вигідно», – прокоментував Олександр Дем’янчук.

Окрім того, потрібно враховувати, зазначає експерт, що коли після Другої світової війни встановився певний світовий порядок, то порушувати його сьогодні небезпечно для всіх, і, передусім, для Європи, яка стабілізувалася і має «впевнене гарне життя».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   Порошенко заявив про початок розриву Угоди про дружбу з Росією

«Офіційно визнавати вторгнення Росії в Україну – це визнавати, що РФ опинилася в тій же позиції, яку займала гітлерівська Німеччина. Тому загальний принцип світової політики з часів 1937-1939 років не змінився, і Європа намагається займати відсторонену позицію. Утім, позитивні зрушення все ж відбулися, адже свого часу Захід не накладав санкції на Гітлера. Зараз же ми бачимо найпослідовнішу позицію США, звісно, більшою мірою через те, що вони дистанційовані від Росії географічно. Але і Європа також обережно долучається до введення та підтримки санкцій», – зазначив Олександр Дем’янчук.

Як повідомлялося, екс-президент Франції Франсуа Олланд оприлюднив свої мемуари, у яких пригадав переговори у Мінську 11 і 12 лютого 2015 року з Ангелою Меркель, Петром Порошенком та Володимиром Путіним, який тоді погрожував «розчавити українське військо». 

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

136