Половина країни підтримує талібів, - афганська режисерка Сахра Карімі

Україна допомогла втекти з Афганістану режисерці Сахрі Карімі. Вона має словацьке громадянство.

Про втечу з Афганістану, відчай і готовність боротися, сучасних талібів і відтепер брак прав у афганських жінок Сахрі розповіла в інтерв'ю ТСН.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

Офіс президента України відгукнувся на заклик словацьких кінематографістів допомогти евакуювати її з Кабула. На перший український літак вона потрапити не змогла, завадив хаос і юрба на летовищі. Свою втечу вона фільмувала. Її порятунком керували фактично в ручному режимі, шукаючи через GPS. Вилетіти Сахрі вдалося із другої спроби та з допомогою турків.

"Багато людей в Афганістані, особливо чоловіків, за талібів. Вони звикли думати, як вони, так само поводитися із жінками. Вважають, жінка має сидіти вдома, носити хіджаб. Ніколи не розмовляти з чужими чоловіками. Не ходити на роботу. Таких чоловіків багато. Фактично вони постійно мали "Талібан" усередині, просто надівали краватку, піджак і йшли на роботу, удаючи інших. Зараз змінили одяг, але в голові те саме. Таких майже половина країни. Але є інший рух - проти талібів, до лав якого вступає молодь. Поки хаотично. Ніхто не розуміє, що коїться. "Талібану" потрібне міжнародне визнання. Сподіваючись на це, вони контролюють поведінку. Не показують обличчя. Надягають маску. Але всередині - традиційні. Це затишшя перед бурею. Не знаємо, що буде, якщо таки дістануть міжнародне визнання", - каже режисерка.

"Таліби" почали переслідування людей в Афганістані, які раніше співпрацювали із силами НАТО або США. Хоча раніше обіцяли їм амністію.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

37