Половина українців хочуть виїхати на заробітки - опитування

32% українців хочуть працювати за кордоном, 65% - не хотіли б. Найбільше охочих поїхати на заробітки серед наймолодших це 54%, а найменше серед українців віком від 61 року.

На Донбасі охочих виїхати на роботу за кордон вдвічі менше, ніж у західних областях.

Про це повідомляє соціологічна група "Рейтинг". Опитали 20 тис. українців в усіх областях країни до 30-ліття незалежності.

Вища зарплата, кращі умови життя і можливості самореалізації основні причини бажання виїхати за кордон. Для покоління незалежності можливість самореалізації важливіша, ніж для представників старших вікових груп.

57% опитаних відповіли, що задоволені своїм життям. 21% не задоволені, а 23% дали посередню оцінку.

У випадку різкого скорочення доходів 60% опитаних скоріше шукатимуть додаткові джерела прибутку, а 36% - скорочуватимуть витрати.

61% опитаних сказали, що можуть впливати на свої доходи. 38% українців вважають, що це не залежить від них.

Третина українців віком 25-50 стверджують, що переживають зараз найкращі роки. Найбільше з оптимізмом дивляться в майбутнє молодь і представники середнього віку, більш забезпечені. Серед найстарших понад 70% вважають, що їхні найкращі роки вже позаду.

При виборі роботи найважливішими критеріями є заробітна плата (75%), уже потім соціальні гарантії (31%), взаємини в колективі (26%), графік роботи (22%). Найменш важливими є кар'єра (14%) і престижність, соціальний статус (10%).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Країна не захотіла вертатися до тоталітарного минулого"

Графік роботи важливий молодшим до 40 років, домогосподаркам, безробітним і студентам. Людям у віці 40-60 років графік та кар'єра вже не так важливі. Пенсіонерам важливі лише зарплата і соціальні гарантії. Лише зарплата важлива також для фізичних робітників. Офісним працівникам важливо, яка атмосфера буде в офісі. З ростом доходів зростає вимогливість до роботодавця: забезпеченим важливі майже всі пункти від гарантій до кар'єрного зростання, тоді як бідним лише зарплата, щоб задовольнити базові потреби.

Вступ України до Європейського Союзу підтримують 64% українців, у НАТО - 54%. Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Найбільше тих, хто підтримує європейське майбутнє України, серед наймолодших, 16-24 роки: 66% за вступ у НАТО, 75% за вступ в ЄС. Але й у старших категоріях не менш як половина респондентів - за рух України в західному напрямку.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

30