Польща більше не буде закуповувати газ в Росії та розриває угоду

Транзит російського газу через Польщу буде продовжуватися

Угода про транзит газу між Росією і Польщею, яка закінчується наприкінці травня, не буде продовжена, повідомило керівництво російського «Газпрому». Варшава зі свого боку приводить діючі в енергосекторі норми у відповідність з правилами Євросоюзу і намагається послабити давню залежність від поставок російського газу, передає видання INKORR.com

Польща неодноразово заявляла, що не купуватиме російський газ після 2022 року, коли закінчиться термін дії ще одного довгострокового контракту на постачання. Замість цього Польща планує переключитися на трубопровідні поставки з Норвегії та морські поставки скрапленого газу (СПГ), в тому числі з США.

«Фактично, контракт закінчився. Транзит газу через Польщу в тому чи іншому вигляді буде продовжуватися», – прокоментував прес-секретар «Газпрому» Сергій Купріянов.

Угода про транзит газу між двома країнами була укладена в 1990-і роки. Вона  пов'язана з газопроводом Ямал-Європа, по якому здійснюються поставки російського газу в Польщу і далі в Німеччину. Потужність газопроводу 33 млрд кубометрів на рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Президент Польщі підписав стратегію нацбезпеки, де РФ названа головною загрозою

Після закінчення терміну дії угоди «Газпром» зможе бронювати короткострокові транзитні потужності у оператора польської трубопровідної системи Gaz-System.

Gaz-System повідомила виданню, що потужності на 17-18 травня будуть доступні на аукціоні, який відбудеться 17 травня. Зазначається, що аукціон на квартальні потужності на період з 1 липня по 30 вересня було проведено 4 травня.

«Користувачі системи забронювали значні (близько 80%) потужності газопроводу Ямал на квартал, який починається 1 липня», – повідомила Gaz-System, не розкриваючи користувачів.

Потреби Польщі в газі становлять близько 17 млрд кубометрів на рік, більше половини цього обсягу надходить з Росії в рамках довгострокового контракту з Газпромом.

Для поставок в майбутньому Польща розширює СПГ-термінал в Свіноуйсьце на своєму балтійському узбережжі і прокладає трубопровід у Норвегію.

Нагадаємо, оператор газопроводу Baltic Pipe отримав всі дозволи на прокладання труби. Газогін може бути введений в експлуатацію вже в 2022 році, він дозволить транспортувати природний газ із Норвегії в Польщу.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!

Коментарі: