Понад 30% українців сумують за Союзом

32% опитаних українців шкодують про розпад Радянського Союзу. Водночас 61% респондентів думають навпаки.

Найбільше про розпад СРСР шкодують на південному сході представники старшого покоління, мало забезпечені, повідомляє соціологічна група "Рейтинг".

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

За Союзом сумують, ті хто не підтримав би проголошення незалежності й люди, які вважають свої найкращі часи вже в минулому.

Попри це за останні 10 років рівень ностальгії за радянським минулим в Україні поступово знижується. У Росії - зростає.

27% опитаних підтримують повернення планової економіки. За вільний ринок висловлюються матеріально забезпеченіші люди.

52% опитаних вважають, що радянський період нейтрально вплинув на розвиток України, 23% - негативно, 18% - позитивно.

Рівень життя оцінили порівну - 43% вважають, що він був кращий як за часів Радянського Союзу, так і в сучасній Україні. Молодші вважають, що сьогодні краще, старші - навпаки.

У галузі медицини та освіти сучасна Україна "поступається" радянському минулому. Народжені в незалежній Україні вважають, що рівень медичних та освітніх послуг сьогодні кращий. Старші думають навпаки.

Опитування проводили з 20 липня до 9 серпня серед 20 тис. респондентів у всіх областях, крім тимчасово окупованих Криму й Донбасу. Метод опитування: телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера. Похибка репрезентативності дослідження не більш як 4%.

Більшість росіян вважають, що колишній голова ради міністрів СРСР Йосип Сталін є культовою особою. Українці думають навпаки.

56% росіян згодні з тим, що "Сталін - великий вождь", в Україні так вважають 16%. 2019 року кількість шанувальників Сталіна в Росії становило 70%, а в Україні - 16%.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

158