Поради щодо догляду за волоссям

Густе і здорове волосся є справжньою окрасою зовнішності будь-якої дівчини, тоді як тьмяні і мляві пасма здатні занапастити навіть самий вишуканий образ. Окрім того, волосся є своєрідним індикатором стану організму, і їх активне випадіння серйозний привід задуматися про здоров'я. Тому більшість жінок користуються різними косметичними засобами такими, як маска для росту волосся, адже краще попередити їх випадіння чим потім лікувати. Але як зрозуміти, що  Ви втрачаєте більше волосся ніж норма.

Діагностувати надмірне випадіння дуже просто: не мийте голову 2-3 дня, потім проведіть руками по волоссю, злегка потягуючи локони, покладіть волосся на аркуш паперу. Повторіть ще два рази на різних частинах голови. Порахуйте кількість волосин. Якщо їх кількість перевищує 15, випадіння волосся перевищує норму.

Зовні захворювання може проявлятися у вигляді рівномірного зменшення обсягу зачіски, а також в облисінні деяких зон, наприклад, скронь або темені, аж до повної втрати волосся.

Причини випадіння волосся

  • Стрес. Кожен день нам доводиться нервувати: проблеми на роботі, сварки з близькими, захист диплома, випуск проекту тощо. Емоції переповнюють душу, змушують коліна трястися, голос тремтіти, а волосся - випадати. На жаль, нервові клітини не тільки не відновлюються, а й руйнують інші органи. Локони стають тьмяними, слабкими, ламкими, а на гребінці щоранку ми бачимо гнітючий власний килимок.
  • Захворювання. Інтенсивне випадання волосся викликають і різні інфекційні хвороби і запалення. Ви напевно помічали, що при нежиті і ГРВІ локони виглядають мляво. Але найгірше на стані волосся позначається порушення обміну речовин. Волосяні фолікули також починають гірше засвоювати вітаміни і мінерали, що призводить до випадіння дорогоцінних локонів.
  • Неправильне харчування. Незбалансований раціон харчування і виснажливі дієти, складені за рекомендаціями модних журналів, нерідко викликають виснаження і випадіння волосся. У боротьбі за струнке тіло не забувайте, що виточена фігурка набагато привабливіша, якщо дівчину прикрашає гарне і здорове волосся.
  • Гормональні порушення також неминуче викликають втрату локонів. Найчастіше від випадіння волосяного покриву страждають жінки після пологів або в період клімаксу, коли організм серйозно перебудовується.
  • Частий хімічний вплив. Не варто зловживати завивкою, фарбуванням та активним укладанням локонів. Ламке та тонке волосся, випадіння пасом, облисіння і депресія - ось те, що чекає вас, якщо ви вирішите робити хімічну завивку кожні три місяці.

Отже, причин випадіння волосся багато: неправильне харчування і режим, постійна напруга або раптово перенесений стрес, захворювання організму, сезонне ослаблення імунітету, спадковість. У будь-якому випадку, якщо ви помітили у себе такий симптом, потрібно знайти йому пояснення, і тільки після усунення приступати до відновлення волосся.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

345