Поради: як привчити собаку до лотка

Останнім часом більшість власників собак, особливо дрібних і декоративних, кімнатних порід, задаються питанням, як же привчити їх вихованця ходити в туалет на лоток. І, в цьому немає нічого дивного, особливо, якщо ви багато часу проводите на роботі, а собака весь день сидить під замком в квартирі, і її немає можливості вигуляти. Тому виникає можливість привчити собаку до лотка.

Отже, якщо ви все ж таки вирішили привчити свого песика до лотка, вам  необхідно буде подбати про те, щоб вибрати підходящий варіант туалету для собаки. Вибираючи лоток для туалету собаки потрібно враховувати розміри вашого вихованця. Якщо у вас собака великої породи - то, вам знадобиться цілий піддон, а якщо розміри вихованця не перевищують розміри кішки, підійде звичайний лоток для котячого туалету, або інший вид лотка, який можна обрати на e-zoo.com.ua. Наповнювачем такого туалету може бути, як прості одноразові пелюшки, газета так і спеціальні наповнювачі для собак.  

Починати привчати собаку до туалету потрібно з перших місяців життя, адже  чим менше собака, тим легше її привчати до дисципліни, порядку і до туалету. Тому, якщо ви не плануєте, щоб ваша собака надалі справляла потребу вдома відразу привчайте її  це робити в спеціально відведеному місці. Якщо потім ви захочете перевчити вихованця - у вас можуть виникнути складнощі. У цій ситуації вам необхідно буде запастися терпінням, часом і залізними нервами, так як навіть найрозумніша собака не відразу зможе перебудуватися і підкоритися новим правилам для неї.

Яким же чином навчити собаку ходити на лоток. Спробуємо надати конкретні рекомендації:

  • Навчання цуценяти починати з першого дня перебування у вашому домі.
  • Лоток і наповнювач для цуценя завжди повинні бути в доступному, тихому і спокійному місці
  •  Прибрати з приміщення, де розташований лоток килими і паласи, адже багато собак просто обожнюють ходити в туалет на м'який килим і відучити їх від цієї звички дуже складно.
  • Обираючи місце, де поставити туалет для цуценя, керуйтеся психологією собак. Вони вибирають місце для туалету виходячи за межі своєї території, яку вони, таким чином, позначають. Тому, поставте лоток біля дверей, під вікном або на балконі.
  • Якщо у вас велике приміщення, і вас довго не буває вдома - замість одного лотка, краще поставити кілька.
  • Поспостерігайте за поведінкою цуценя, коли він найчастіше справляє свою потребу. Намагайтеся в цей час висаджувати його на лоток. Кращий час для відвідин туалету і висаджування цуценя на лоток - це час після їжі, після відпочинку та ігор.
  • Після того, як собака сходить в туалет, дайте їй можливість обнюхати лоток і тільки після цього прибирайте його.
  • Після того, як щеня сходить в туалет - похваліть його і погладьте, почастуєте собачим ласощами.

Такий метод «гуляння» собаки має свої переваги та недоліки. Якщо вам вдасться привчити собаку ходити в лоток або перевчити її, ви можете забути про необхідність вставати з теплого ліжка в 5 ранку, щоб вигуляти свого вихованця. Вам не потрібно буде переживати про те, що якщо ви затримаєтеся після роботи ваш чотирилапий друг позначить улюблений килим; ви заощадите на придбанні одягу та взуття для собак, а також необхідність мити лапи після прогулянки теж відпаде сама собою. І, останнє - ви знизите ризик ймовірності того, що собака з'їсть щось під час прогулянки, втече або її покусають інші собаки. повернутися до змісту. Серед недоліків домашнього собачого туалету є те, що вам доведеться придбати лоток і регулярно купувати наповнювач.  Якщо ви будете ігнорувати нові обов’язки із прибирання, то у вашому будинку буде стояти специфічний запах собачої сечі та екскрементів.

Отже, дані рекомендації більше підійдуть для представників маленьких і середніх порід, тоді як великих собак краще все-таки вигулювати на вулиці. Аналогічно можна сказати і про те, що цуценя буде простіше привчити до лотка, ніж дорослу собаку. Однак, в будь-якому випадку, ми сподіваємося, що наші поради допоможуть вам у навчанні та у вихованні вашого песика.

 

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!

Коментарі: