Порошенко у Варшаві обговорив безпекові питання із Головою Комітету закордонних справ Сейму Кухцінським

Лідер "Європейської Солідарності", п'ятий президент Петро Порошенко у Варшаві зустрівся із головою Комітету закордонних справ Сейму Республіки Польща Мареком Кухцінським та членами Комітету з закордонних справ Сейму.

Учасники зустрічі докладно обговорили безпекову ситуацію в регіоні, передусім з огляду на концентрацію російських військ вздовж державного кордону України, а також триваючі зусилля із забезпечення деокупації Донбасу та Криму.

Порошенко подякував за тверду підтримку Києва з боку Варшави та наголосив на важливості подальшого скоординованого зміцнення трансатлантичного фронту санкцій проти російського агресора.

Щодо так званих "пропозицій" Кремля про "гарантії безпеки" учасники зустрічі наголосили: принциповою умовою для будь-яких подібних обговорень з Москвою є негайна деескалація на кордонах України та деокупація захоплених Росією українських територій Донбасу та Криму.

Сторони скоординували підходи з цих питань, наголосивши на важливості збільшення ціни за агресію Росії у світлі триваючих в ЄС та НАТО обговорень щодо шляхів відповіді на безпекові виклики, у тому числі превентивних заходів.

Сторони висловили рішучу налаштованість і далі протистояти запуску "Північного потоку 2", який підриває загальноєвропейську безпеку і солідарність, а у світлі нинішніх викликів з боку Кремля є неприпустимим.

Окремо сторони обговорили ситуацію у справі зміцнення демократії, верховенства права та стійкості інститутів держави в Україні, передусім у контексті боротьби з корупцією.

Учасники зустрічі наголосили на небезпеці повернення України до колишньої практики вибіркового правосуддя і переслідування політичних опонентів, що є неприйнятним для країни, яка щиро прагне європейської та євроатлантичної інтеграції.

Порошенко подякував Кухцінському за тверду підтримку України у протидії російській агресії та на шляху нашої держави до Європейського Союзу та НАТО.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

98