Посли G7 знову прийшли в ОП. Кажуть про тяганину з судовою реформою

Судова реформа в Україні має прискоритися, нинішній темп не сприяє реалізації необхідних змін.

Про це заявила посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс під час зустрічі Офіса президента з послами країн "Великої сімки" - G7.

"Закон, про який ми сьогодні говоримо, готувався тривалий час. Тому ми впевнені, що він має бути виконаний, а не змінюватися.

Він є важливим, зокрема, для євроатлантичних амбіцій України, євроінтеграції, хорошої співпраці зі Світовим банком і Міжнародним валютним фондом", сказала вона.

Водночас керівник ОП Андрій Єрмак заявив, що президент Володимир Зеленський вважає пріоритетом проведення реформи в стислі терміни, і висловив надію, що Вища кваліфікаційна комісія суддів незабаром почне роботу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Активісти хочуть їхати "в гості" до голови Ради суддів і Верховного суду

На зустрічі йшлося, що Рада суддів досі не визначила трьох кандидатів до Етичної ради.

Водночас у список кандидатів до Етичної ради внесли відомих іноземних суддів у відставці й прокурорів з бездоганною репутацією і професійним досвідом.

"Ми сподіваємося, що до кінця жовтня зможемо обрати своїх кандидатів до Етичної ради", сказав голова Ради суддів Богдан Моніч.

Посли G7 звернулися до Ради суддів якнайшвидше оголосити своїх кандидатів до Етичної ради Вищої ради правосуддя.

13 липня Верховна Рада ухвалила закон про відновлення роботи ВККС. Наступного дня - закон про порядок обрання на посади членів ВРП і діяльності дисциплінарних інспекторів.

Передбачається створення Етичної ради, яка перевірятиме членів і кандидатів до ВРП. Вона має складатися з трьох представників суддів і трьох міжнародних експертів.

Президент підписав закони про реформування ВККС і ВРП 3 серпня.

13 вересня Рада суддів заблокувала судову реформу - запуск Етичної ради. Після цього Офіс президента зустрівся з послами країн G7 і ЄС.

РС вирішила, що документи до Етичної ради прийматимуть до 22 жовтня.

23 вересня посли G7 заявили, що спостерігають за судовою реформою в Україні із занепокоєнням і розчаруванням.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!