Повітряні сили роз’яснили, чи можуть українські «Шахеди» атакувати РФ

Україна може використовувати свої безпілотники-камікадзе "Шахед" для нанесення ударів по території Росії. Але поки що невідомо, чи використовуються ці дрони нашими Повітряними силами проти агресора. Про це повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат під час телемарафону.

"Чому ви думаєте, що це вже не відбувається?", - запитав він, відповідаючи на запитання щодо можливості України завдавати удари за допомогою "Шахедів" по РФ.

Проте речник не відповів на запитання, чи відбувається це насправді. Він зазначив, що Повітряні сили не проголошують такі дії.

"Дрони зараз використовують всі. В нас, у Повітряних силах, є засоби, які нам надали партнери, і ми будемо їх використовувати на окупованих територіях. Крим, окуповані території Донецької та Луганської областей", - заявив речник.

Щодо безпілотників, він пояснив, що вони є частиною озброєння ударних БПЛА інших військових дивізій.

"Україна має право використовувати своє власне озброєння для нанесення ударів по тій території, і це не викликає жодних сумнівів. Якщо нашим виробникам дійсно вдалося створити дрони, які можуть летіти на великі відстані і з точністю, то це дуже важливий крок вперед", - додав він.

Раніше з'явилися повідомлення про те, що Україна перейшла на масове виробництво вітчизняних "Шахедів" і випускає їх десятками на місяць.