Повторний напад на Київ: оцінили ризики нового наступу росіян із Білорусі

Російська загроза для Київщини нікуди не зникла.

Повномасштабна війна з Російською Федерацією триває і про небезпеку для столиці не можна забувати, заявив голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба в інтерв'ю "РБК-Україна".

"Загроза можливого повторного російського наступу на Київ зберігається. Утім, Сили оборони України перебувають у повній бойовій готовності, виконують завдання, тож ситуація контрольована на 100 відсотків. Ці заходи, які організовані на в'їзді до столиці, є необхідними. Ми не можемо повністю відкрити місто зі зрозумілих причин. На жаль, ми живемо в умовах воєнного стану і всі мають із розумінням до цього ставитися. Інакше не буде", сказав він.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Влада і жителі міста повинні бути готові в будь-який момент до будь-якого виклику, зокрема, й до повторного наступу з Білорусі на Київську область.

"Нам вдалося вигнати ворога з Київської, Чернігівської, Сумської областей. Але на цьому війна не зупинилася. Загроза буде тепер завжди. Можливо, вона зникне після того, як у Росії та Білорусі зміняться політичні режими. Ізраїль показує, що в цьому немає нічого трагічного на цьому життя не закінчується. Просто ми маємо бути постійно готові на випадок загрози", наголосив Кулеба.

Водночас Київська влада враховує досвід подій 24 лютого, щоб не допустити повторення такого ж сценарію.

"Звичайно, ми врахували ту ситуацію, коли російські війська стрімко прорвалися до області. Усі висновки зроблені. Є розуміння, як це тоді відбулося. Відповідно, є розуміння того, яким чином цього не допустити", підсумував керівник ОВА.

Війська Білорусі навряд чи нападуть на Україну окремо від російських підрозділів. Вони зможуть діяти виключно у складі російсько-білоруського угруповання.

На території Білорусі перебувають приблизно півтори тисячі російських військових. Це повітряний компонент, протиповітряна оборона, підрозділи спецпризначення, ракетні війська та два російські військові об'єкти.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

24