Президент Євроради оцінив шанси України на отримання статуса кандидата

Президент Євроради Шарль Мішель упевнений, що лідери Європейського Союзу ухвалять позитивне рішення щодо надання Україні статусу країни-кандидата.

Це - вирішальний момент для Євросоюзу, заявив він 23 червня у Брюсселі перед початком зустрічі глав держав та урядів ЄС із лідерами країн Західних Балкан, повідомляє "Укрінформ".

"Це - геополітичний вибір, який ми зробимо сьогодні. Я переконаний, що сьогодні ми надамо статус країни-кандидата Україні та Молдові, а також висловимо чітку та потужну європейську перспективу Грузії", - наголосив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Брюсселі стартує саміт лідерів ЄС - Україна може отримати статус кандидата на вступ

Мішель також зауважив, що зустріч із лідерами Західних Балкан, яку проводять перед самітом ЄС, покликана надати нову енергію процесу європейської інтеграції держав цього регіону. Зараз також відбуваються дискусії в Болгарії щодо врегулювання суперечливих питань із Північною Македонією.

"Ми уважно слідкуємо за ситуацією. Разом із французьким головуванням ми залучені до того, щоб представити пропозиції на стіл. Ми маємо бути здатними розпочати переговори з Албанією та Північною Македонією щодо членства в ЄС так швидко, як це можливо", - додав він.

17 червня Європейська комісія підтримала рекомендацію надати Україні статус кандидата на вступ до Європейського Союзу.

Серед умов, які висунули Україні для отримання членства - встановлення в країні дієвого інституту верховенства права та ефективна робота антикорупційної системи.

У вступ України до Євросоюзу в перспективі п'яти років вірять 69% українців. Водночас 40% вважають, що українці стануть частиною європейської родини впродовж одного-двох років, 29% - до п'яти років.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!