При тепловому ударі темніє в очах

 У таку спеку легко можна отримати тепловий удар, каже терапевтиня 39-річна Світлана Старожинська з Вінниці. Організм зневоднюється, порушується терморегуляція, страждають усі органи.

Тепловий удар може виникнути під час занять спортом у спекотну погоду на вулиці чи в непровітрюваному приміщенні. При надмірному укутуванні дітей, браку питної води, перевтомі.

 У зоні ризику вагітні, пенсіонери, діти, люди, які перенесли інфаркт чи інсульт, продовжує. Ті, хто страждає ожирінням, алергією, зниженим чи підвищеним потовиділенням. Мають патології щитоподібної залози, серця, цукровий діабет, бронхіальну астму, психічні розлади. Особи, які вживають наркотики чи перебувають у стані алкогольного сп'яніння.

Особливо обережними варто бути людям, які приймають сечогінні препарати та носять щільний синтетичний одяг.

 При тепловому ударі температура може підвищитися до 38 градусів і вище. З'явитися слабкість, почервоніння та сухість шкіри. У людини виникають задишка, м'язові спазми, біль, нудота чи блювота. Пульс стає слабкий, але частий. У важких випадках з'являються галюцинації. У хворого темніє в очах або він бачить мушки. Може знепритомніти.

Під час вагітності теплові удари найнебезпечніші. Навіть мінімальний перегрів може позначитися на здоров'ї дитини. Після лікування теплового удару майбутній матері варто обстежитися та пройти спеціальну терапію.

 При тепловому ударі потрібно швидко надати потерпілому першу допомогу, говорить Старожинська. Доки їде "швидка", сховати людину в тінь і покласти на пласку поверхню. Зняти по максимуму одяг і зволожити шкіру прохолодною водою 20 градусів чи накрити тіло вологим, прохолодним простирадлом.

Якщо постраждалий притомний, його варто напоїти прохолодною водою. Вживання кави, алкоголю чи будь-яких енергетиків заборонено. Якщо непритомний перевернути голову на бік, щоб не захлинувся блювотою. Прикласти пакетики з льодом під пахви та в пахові складки. Постійно вимірювати температуру та слідкувати за диханням до приїзду медиків.

 Також можна зробити холодні компреси та прикласти до чола. Для цього підійдуть будь-які підручні тканини: змочений холодною водою рушник, шматки льоду, загорнуті в бандану, пляшки з холодною водою чи щось інше.

Якщо людині вчасно не надати допомогу, теп­ловий удар може спровокувати серцево-судинні захворювання, неврологічні патології, проблеми із зором. Є і смертельні випадки.

 Щоб запобігти тепловому удару, раджу не ходити під сонцем з 11:00 до 16:00. В цей час воно найактивніше, розповідає. Якщо вийти у спеку все-таки потрібно, триматися в тіні. Одягти світлий одяг і головний убір. Очі захистіть окулярами, а обличчя кремом чи спреєм із SPF 3050. Це важливо, бо сонячний опік впливає на здатність тіла охолоджуватися.

У спеку замість гарячої та жирної їжі варто віддати перевагу холодним першим стравам, овочевим і фруктовим салатам. Пити більше води, менше кави чи алкоголю. Ці напої зневоднюють організм.

 Різновидом теплового удару є сонячний. Відрізняється тим, що перегрівається лише мозок, а не все тіло. Його провокує тривале перебування на сонці. Симптоми майже однакові, цей стан також небезпечний. Перша допомога така ж, як і при тепловому ударі.

"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

22