Прикмети та традиції 7 вересня: що сьогодні заборонено робити

За народним календарем 7 вересня відзначають Варфоломеїв день. Православні віряни відзначають цього дня пам'ять про перенесення мощів апостола Варфоломея.

Ще одна народна назва цього дня - Тит Листопадник. За іменем апостола від 70-ти Тита Кіпрського, якого також вшановують 7 вересня.

За повір'ями, від цього дня починали сіяти жито.

Окрім того, у цей день зазвичай жінки, вільні від польових робіт, відправлялися до лісу за грибами. "Святий Тит останній гриб ростить", - говорили про цей день. Тож майстри намагалися наплести до Листопадника побільше козубеньок і кошиків.

Одна з традиційних страв цього дня - смажена картопля з грибами. Та й взагалі, в меню було багато різноманітних грибних страв: смажені зі сметаною гриби, грибні пироги та грибні супи, каша з грибами.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Народні прикмети цього дня

За народними прикметами, якщо цього дня в лісах було багато грибів, слід чекати на довгу холодну зиму.Сухо на Варфоломія - швидкої зими є надіяПрийшов Варфоломій жито на зиму сій.Ворони каркають ніж зазвичай - незабаром почнеться дощ.Якщо ручка ковша сузір'я Великої Ведмедиці спрямована вгору, і при цьому зірки яскраво сяють - очікувати заморозків.

Що сьогодні не можна робити

Сьогодні не можна будувати.Не можна брати дітей до лісу.

7 вересня православна церква східного обряду відзначає день перенесення мощей апостола Варфоломія, яке відбулося в VI столітті.

Також сьогодні молитовно згадують святого Тита, єпископа Критського - з числа 70-ти апостолів; святителів Варсиса та Євлогія, єпископів Едеських, і Протогена, епископа Каррійського, сповідника; а також святителя Мину, патріарха Константинопольського; святителя Іоанна Каппадокійського; священномученика Володимира (Мощанського), пресвітера.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

8