Примусово вакцинуватимуть освітян і чиновників

Понад 12 тис. нових хворих на коронавірус із середини тижня щодоби виявляють в Україні. Вісім областей у помаранчевій зоні карантину Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Рівненська, Сумська, Харківська, Херсонська та Чернівецька. Інші в жовтій.

 Ковід не підлягає ніяким прогнозам. Наша реанімація повністю перевантажена, каже гендиректор Дніпровської обласної лікарні ім. Іллі Мечникова 58-річний Сергій Риженко. 25 інфікованих у тяжкому стані, четверо в критичному. Усі пацієнти з ускладненнями не вакциновані. У них страждають не тільки легені, але й нирки. Частина потребують переходу на діаліз (процедура очищення крові. ГПУ).

 Хвороба почала протікати важче. Медики лікують за протоколом. Але методи, які допомагали рік тому зараз практично не працюють, розповідає львівський лікар Тарас Жиравецький, 41 рік. Швидкість настання ускладнень вражає. Їх можна отримати на п'ятий день після інфікування. Бо падає рівень кисню в крові. Тому лікарні заповнюються шаленими темпами. Важких пацієнтів вдома підняти на ноги майже не можливо.

Вакцинація може зупинити колапс у лікарнях, але вона йде повільно. Та й імунітет щеплені отримають тільки за 14 днів після другої дози. Усе, що можемо робити при підозрі на ковід це тест і самоізоляція. Якщо халатно ставитимемося до інфекції, то спалах йтиме вгору й затягнеться надовго. Добра новина в тому, що люди, які мають антитіла до вірусу повторно хворіють рідко.

На 6 жовтня проти коронавірусу в Україні повністю щепилися понад 5,8 млн людей. 7,3 млн отримали першу дозу вакцини.

Міністерство охорони здоров'я затвердило наказ про обов'язкову вакцинацію певних категорій населення. Він набуде чинності після реєстрації в Міністерстві юстиції.

 Зробити щеплення зобов'яжуть освітян, незалежно від місця роботи ясла, садочки, школи, профтехучилища чи вищі навчальні заклади, говорить міністр охорони здоров'я 41-річний Віктор Ляшко. Вакцинації підлягатимуть працівники центральних органів виконавчої влади, міністерств, місцевих державних адміністрацій. Тих, хто відмовиться щеплюватися на час карантину мають відсторонити від праці без збереження зар­плати. Але робоче місце за ними лишиться.

Карантинні обмеження в країні можуть скасувати, якщо вакцинують мінімум 70% дорослого населення, додають у МОЗ.

 Держава має право запровадити примусову вакцинацію. Деякі європейські країни теж так роблять, каже епідеміолог Андрій Александрін, 39 років. Але в нас усе робиться невчасно й тому малоефективне. Зараз зобов'язують щепитися працівників освіти й органів влади. Але вчителів мали імунізувати ще влітку. І чомусь не згадують про медиків. Хоча серед них чимало невакцинованих. Також неясно, чому в Україні не звертають увагу на групи ризику людей похилого віку з хронічними захворюваннями дихальної, серцево-судинної систем, цукровим діабетом та імунодефіцитом. Їх потрібно було щепити ще навесні.

Медику винесли вирок за підробку ковід-сертифікатів

В Україні суд виніс перший вирок лікарю за видачу підроблених ковід-сертифікатів про щеп­лення. Медика з міста Павлоград на Дніпропетровщині оштрафували на 34 тис. грн та позбавили ліцензії на рік.

Раніше суди стягнули по 850 грн із Анатолія Іванцюка з Івано-Франківщини та Альони Михалюк із Хмельницького. Обоє завантажили з інтернету бланки про щеплення вакциною "Пфайзер". Підробили підписи лікарів. Попалися, коли проходили кордон із Польщею.

Підроблені сертифікати в інтернеті коштують від 2 до 15 тис. грн. Неправдивий тест про відсутність ковіду до 700 грн.

 Пред'явили 85 підозр, 53 ресурси заблокували. Встановили 1750 українців, які купили підробки, говорить Олександр Гринчак, начальник Департаменту кіберполіції Національної поліції України. Спіймали трьох лікарів, які продавали несправжні документи.

За використання підроблених сертифікатів штрафують до 34 тис. грн. За їх виготовлення і продаж до 170 тис. грн. Також можуть засудити до трьох років тюрми.

Медпрацівників, що вносять неправдиві відомості в бази даних, штрафуватимуть до 68 тис. грн або обмежуватимуть волі на два роки. Позбавлятимуть права працювати за фахом.

 Також Міністерство охорони здоров'я відсторонюватиме від обов'язків керівників медзакладів, у яких видавали підробки, каже Марія Карчевич із МОЗ. Якщо ситуація повториться лікарню позбавлять ліцензії чи розірвуть її контракт з Національною службою здоров'я.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!