Призначення головою КМДА будь-кого, крім міського голови - антиконституційно - Магера

Призначення президентом головою КМДА іншої особи, яку не обирали кияни, є антиконституційним. Про це заявив заслужений юрист України, ексзаступник голови ЦВК Андрій Магера в ефірі телеканалу "Київ".

"Насамперед розгляньмо конституційні моменти: чи можливий такий варіант, коли президент звільнить голову КМДА й призначить на цю посаду іншу особу, яку не обирали кияни? Статті Конституції 118 і 140 свідчать, що особливості здійснення місцевого самоврядування і виконавчої влади в Києві визначені окремим законом - "Про столицю". Там визначено, що на посаду голови КМДА може бути призначений лише Київський міський голова. Тобто особа, обрана на загальних виборах киянами. Прецедент щодо призначення головою КМДА іншої особи є поганим", - наголосив Магера.

Заслужений юрист переконаний, що президент не має права звільняти голову КМДА без вагомих причин.

"Чи може президент звільнити голову КМДА? Коли для цього будуть вагомі підстави: припинення громадянства, визнання його недієздатним, виїзд на постійне місце проживання за кордон. Але з політичних міркувань ухвалювати рішення президенту та ще й призначати на цю посаду особу, яку кияни не обирали, буде порушенням Конституції і ЗУ "Про столицю", - зазначив Магера.

Вважає, що процедура затвердження Київського міського голови є застарілою та несправедливою щодо киян.

"Кияни можуть запитати: чому харків'яни мають міського голову, якого держава не призначала? Дніпряни мають міського голову, одесити тощо. І всі ці посадові особи місцевого самоврядування не затверджує центральна влада. Чому в Києві в ХХІ столітті в нас міський голова обов'язково має бути кимось затверджений? Жителям Києва мають надати такі ж права, як і всім українцям", - підсумував Магера.

Нагадаємо, вчора у партії "УДАР" заявили, що Банкова тисне на Кличка, тому що вбачає у ньому основного конкурента.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

59