Псевдореферендум на Донбасі: ЗМІ дізналося про "серпневі" плани Путіна

В Адміністрації президента Росії хочуть, щоб посібники окупантів на сході України були готові до проведення так званих референдумів у серпні цьогоріч.

НА території псевдореспублік ДНР та ЛНР вже ведеться попередня підготовка. За базовим сценарієм "референдуми" передбачається провести одночасно, пише "Коммерсантъ" з посиланням на анонімні джерела.

"За словами джерел, у внутрішньополітичному блоці АП є установка бути готовими до проведення референдумів до серпня. Це опосередковано підтверджують і слова співрозмовника у політтехнологічних колах. За його інформацією, зараз іде набір фахівців, які готові працювати на територіях ЛНР та ДНР (ОРДЛО. Gazeta.ua ), хоча подробиці майбутньої роботи не розкриваються", ідеться в матеріалі.

Співрозмовник видання зазначив, що від того моменту, як технологи розпочнуть роботу, до можливого "референдуму" має пройти не менш як місяць.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

За його словами, у Кремлі навряд чи захочуть поєднувати "плебісцити" з Єдиним днем ​​голосування 11 вересня, оскільки це може надати подіям "непотрібного значення".

Наприкінці цього тижня Центрвиборчком Росії проведе у Ростові-на-Дону семінар. У ньому візьмуть участь представники ОРДЛО, які нібито попросили "надати допомогу у відновленні їхніх виборчих систем".

Близьке до ЦВК джерело видання каже, що у так званих ЛДНР йде набір до "виборчих комісій" і їхніх членів слід навчати. Але це відбуватиметься на території ОРДЛО і навряд чи цим займатимуться представники російського Центрвиборчкому, додав співрозмовник.

Видання наводить думку експерта про те, що "референдум" може і не знадобитися. Мовляв, ініціатором приєднання до РФ за російським законом виступає іноземна держава, а за "незалежність" у Донецьку та Луганську нібито проголосували у травні 2014 року. І Кремль її визнав.

21 лютого президент Росії Володимир Путін підписав укази про визнання "незалежності" ОРДЛО. 22 лютого Рада Федерації РФ остаточно ратифікувала договори про визнання так званих.

Цивілізовані країни одна за одною заявили, що не визнаватимуть "незалежність" ОРДЛО та запровадили санкції.

У квітні 2014 року російська армія захопила райони Донецької і Луганської областей. Там діють окупаційні адміністрації. 13 квітня на Донбасі була розпочата антитерористична операція. Цього ж дня поблизу Слов'янська відбувся перший бій війни на Донбасі. 27 квітня проголосили так звану ЛНР у Луганську.

11 травня 2014 року у деяких населених пунктах Донецької та Луганської областей відбулися "референдуми", на яких, за даними організаторів, мешканці нібито підтримали створення так званих ЛДНР. Результати не були визнані Україною та міжнародною спільнотою, а 15 травня Генеральна прокуратура оголосила квазіреспубліки терористичними організаціями.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

26