Пилосос з фонариком та пістолет для пельменів - які безглузді речі купували радянські люди

Кожна родина, що жила в Радянському Союзі мала купу речей, якими ніколи не користувалася. Вони були безглуздими і не несли ніякої користі, попри те, їх ніхто не викидав, а заводи роками продовжували випускати нові партії.

Саме про такі речі побуту радянських людей розповів білорус Максим Мірович у своєму блозі.

Електросамовар

Вони були досить популярними в СРСР. Коштували від 20 руб., що за радянськими мірками було дорого. Часто купували як подарунок на ювілей чи весілля.

У будинку електросамовар розміщували в серванті, на комоді або на шафі, а знімали звідти лише, щоб протерти пил. Гріти воду в такому самоварі було довго і незручно. Крім того, постійно підтікав кран, під нього завжди підставляли тарілку.

Круг "Здоров'я"

У пізньому СРСР це коло було однією з наймасовіших і одночасно найбільш непотрібних речей.

За задумом авторів пристрою, круг "Здоров'я" повинен робити талію тонкішою. На нього ставали ногами і робили обертові рухи. Але ефективність вправи була спірною, до того ж можна було легко втратити рівновагу і впасти.

Вентилятор-пилосос-ліхтар

Складно сказати, кому прийшла ідея об'єднати в одному пристрої ці три непоєднувані функції з різних сфер життя людини, і головне питання - навіщо.

"Я довго думав і так і не зміг придумати жодної ситуації, де одномоментно можуть знадобитися вентилятор, ліхтар і пилосос. Хто ця людина і чим він займається? Навіть страшно уявити", - написав Мірович.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

До того ж всі три функції радянський гібрид виконував погано - погано всмоктував пил, погано вентилював і погано світив.

Нічник-лілія

Нічник-лілія був досить поширеною річчю. Його найчастіше купували в подарунок, але практично ніколи не використовували. По-перше, нічник сам по собі не так вже й потрібний, по-друге - був неймовірно потворний. Пелюстки, нагріваючись, погано пахли та швидко темніли. НІчник легко ламався та пищав під час роботи.

Ручна соковижималка

Вичавити фруктовий сік таким пристроєм було надзвичайно важко. Саме тому ним ніхто не користувався. Можна припустити, що за допомогою неї вичавлювали сік з ягід. Але в СРСР їх не переводили на сік.

Пістолет для ліплення пельменів

Процес ліплення пельменів за допомогою такого пристрою мав наступний вигляд. На тонкому пласті тіста викладали шматочки м'яса. Усе це покривали іншим пластом. Потім готові пельмені видавлювали пістолетом. Але він погано зліплював тісто, тому згодом все доводилося переробляти руками.

Зазвичай таким пристроєм користувалися тільки раз.

32% опитаних українців шкодують про розпад Радянського Союзу. Водночас 61% респондентів думають навпаки.

Найбільше про розпад СРСР шкодують на південному сході представники старшого покоління, малозабезпечені. За Союзом сумують, ті хто не підтримав би проголошення незалежності й люди, які вважають свої найкращі часи вже в минулому.

Попри це за останні 10 років рівень ностальгії за радянським минулим в Україні поступово знижується. У Росії - зростає.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

6