Радіостанцію оштрафували за порушення мовного законодавства

Нацрада оштрафувала радіостанцію "Радио Класс" на Харківщині за порушення мовного законодавства.

ТОВ ТРК "Арта Плюс" з міста Ізюм виплатить 1,8 грн штрафу через те, що в ефірі було недостатньо україномовних пісень, повідомляє пресслужба Нацради.

Згідно із моніторингом за 1 липня 2021 року, радіостанція поширила в ефірі менше україномовних пісень ніж вимагає квота. Частка пісень українською мовою впродовж доби становила 34,88%, частка у проміжку 07:00 14:00 28,26%, частка у проміжку 15:00 22:00 33,04%.

"Закон регламентує, що при здійсненні радіомовлення телерадіоорганізації повинні забезпечувати частку пісень державною мовою в обсязі не менше ніж 35% загального обсягу пісень, поширених протягом доби, а також не менше ніж 35% загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу між 07:00 та 14:00 і між 15:00 та 22:00", - додали у Нацраді.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Радіостанція також порушила умови ліцензії в частині програмної концепції мовлення. Компанія виграла конкурс на цю частоту. Згідно з умовами, повинна транслювати не менше 50% музичних творів вітчизняного виробництва. Радіостанція поширювала 47,31%.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала телеканал "1+1" олігарха Ігоря Коломойського. Це зробила за порушення вимог українського мовного законодавства під час трансляції телесеріалу "Кухня". Регулятору поскаржився телеглядач. Через те, що серіал у квітні-травні транслювали не державною мовою.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

5