Разумков про відсторонення: Працюватиму далі. Сили є, час є, команда - буде

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вважає свою відставку незаконною.

Закони працюють лише тоді, коли їх застосовують, заявив Разумков у вівторок на брифінгу в парламенті після відсторонення від пленарних засідань.

"Колеги не хочуть іти по закону. Я не звертатимуся до суду щодо незаконного відсторонення. Доводити, що це незаконно, коли люди знають, що це незаконно - боротися із вітряками. Посада нічого не варта, якщо не розумієш, навіщо вона тобі потрібна. Я помилився в людях та цінностях, з якими вони сюди йшли. Але що з посадою, що без неї, головне залишатися з тими принципами й обіцянками, з якими я заходив у 2019 році", - сказав Разумков.

Рада призначила розгляд питання на 7 жовтня. Ці два дні Разумков працюватиме як народний депутат.

"Сидіти в президії не буду, а працювати - буду. Сподіваюся, що не сидітиму взагалі. Виконуватиму інші функції голови Ради, доки щодо мене не ухвалять відповідне рішення", - сказав він.

Попри намагання президентської команди, Разумков планує залишаться в політиці після своєї відставки. Водночас він зазначив, що не мав можливості донести свої позиції під час з'їзду "Слуг" у Трускавці.

"Достатньо було збору підписів у Трускавці, щоб продемонструвати, що вони не хочуть бачити мене в команді. Я працюватиму далі, так само багато. Сили є. Час є. Команда - буде. Рухатимемось уперед", - сказав Разумков.

На уточнювальне питання журналіста про нову команду відповів: "Планую велику".

З президентом Володимиром Зеленським Разумков не спілкувався близько місяця.

"Я не намагався міняти рішення президента. Питання залишитися на посаді в мене не стояло. Я міг бути менш принциповим, більш зручним. Але це б означало відійти від моїх базових позицій", - додав він.

Вчора Разумкова виключили з фракційних чатів "Слуги народу". Спікер сказав, що він не дуже спілкувався в них із колегами, але більше отримував із них інформацію.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

На ранковому засіданні 5 жовтня Верховна Рада 240 голосами відсторонила від ведення двох пленарних засідань спікера Разумкова. Заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко пояснив відсторонення Разумкова порушенням порядку денного.

Раніше депутати із фракції "Слуга народу" зібрали підписи за відкликання Разумкова з посади голови Верховної Ради. Основним кандидатом на цю посаду "слуги" розглядають Руслана Стефанчука.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!