Регбісти провели в зимових горах 72 дні

Вцілілих в авіакатастрофі літака рейсу 571 Air Force пасажирів врятували в Андах 23 грудня 1972-го. 72 дні уругвайські регбісти-юніори провели в горах у морози на висоті близько 4 км.

Чартерний рейс з п'ятьма членами екіпажу і сорока пасажирами -уругвайськими регбістами-юніорами вилетів ще 12 жовтня з аеропорту Карраско в Уругваї. Літак потрапив у циклон в Андах, почав знижатись і зачепив крилом гору на висоті 4400 м. Відпав хвіст і крило, потім друге крило, фюзеляж врізався в величезний замет.

19 людей загинули одразу в момент аварії або потім від ран. Рятувальники Уругваю, Чилі і Аргентини шукали літак вісім днів, потім пошуки припинили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стюардеса вижила після падіння літака

Вижилі їли те, що знайшли в багажі. На 10 день живі вирішили їсти мертвих. Коли зійшла лавина - загинули ще 8 осіб. Через місяць кілька добровольців вийшли на пошуки хвоста літака з багажем. Знайшли валізи з одягом, цигарки, цукерки і акумулятори до рації. Полагодити її так і не вдалося. 12 грудня двоє з вижилих пройшли до підніжжя гір і попросили місцевого пастуха про допомогу.

Більшість врятованих досі живі їм від 65 до 70 років. На основі цих подій у 1993 році режисер Френк Маршалл зняв фільм "Живі", а Фернандо Паррадо написав книгу мемуарів "Чудо в Андах".

На острові Тенерифе на Канарських островах 2 літаки Boeing зіштовхнулося 27 березня 1977-го. Загинуло 583 людини. Ця катастрофа залишається найбільшою за кількістю жертв за всю історію авіації.Розслідуванням цієї катастрофи займалися понад 70 фахівців з Іспанії, Нідерландів, США. Авіакомпанія KLM взяла на себе відповідальність за катастрофу і виплатила постраждалим та їхнім сім'ям компенсації.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

26