РФ збільшила кількість кібератак на Україну, – СБУ

Протягом 2021 року СБУ нейтралізувала понад 600 кібератак і кіберінцидентів.

СБУ зафіксувала збільшення кібератак на Україну з боку Російської Федерації. Це відбувається на фоні накопичення країною-агресором своїх військових формувань вздовж українсько-російського кордону. Про це начальник управління Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк заявив на Форумі «Україна 30», – повідомляє пресслужба СБУ. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Медведчука відправили під цілодобовий домашній арешт

«СБУ зафіксувала суттєве зростання кількості кібератак напередодні та під час скупчення військових РФ поблизу держкордону України», ‒ повідомив Вітюк.

Він зазначив, що нинішня ситуація у кіберсфері вимагає всебічного підходу до попередження атак. А саме – щодо якнайшвидшої розбудови дієвої та комплексної системи попередження та протидії кіберзагрозам.

Вітюк також наголосив, що протягом 2021 року СБУ нейтралізувала понад 600 кібератак і кіберінцидентів, викрила спроби масштабних операцій кібершпигунства щодо вітчизняних органів виконавчої влади, суб’єктів сектору оборони та безпеки. Проте, в даному випадку важливі не сухі цифри, а розуміння, що навіть одна добре підготовлена атака може нанести непоправну шкоду. Підтвердження цьому - нещодавня кібератака на нафтопровід в США.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

315