РФ зосередила велику частину сил на взяття Сіверськодонецька - ISW

Захоплення Сіверськодонецька дозволить Росії заявити, що вона повністю захопила Луганську область.

Водночас це не надасть їй економічної або воєнної вигоди. Про це свідчать дані Інституту вивчення війни.

Зазначається, що місто важливе для загарбників, адже це останній великий населений пункт, який вони не контролюють.

"Вони платять за свій нинішній тактичний успіх на Донбасі ціну, яка не відповідає будь-якій реальній вигоді після взяття міста. Москва залучила сили, техніку і матеріальну частину по всіх інших напрямках для досягнення цієї єдиної мети", - йдеться у повідомленні.

За даними ISW, Москва легковажно витрачає бойову міць на взяття міста. Водночас українські захисники несуть втрати у боях за Сіверськодонецьк та зіткнулися з найсерйознішим викликом з часів Азовсталі, тому можуть понести тактичну поразку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські ракети прилетіли на вокзал Краматорська з окупованого Шахтарська чи Старобешевого - СБУ

Захоплення міста може дозволити росіянам захопити решту області, однак битва за нього, ймовірно, запобігатиме продовженню великомасштабних наступальних операцій.

Загарбники зосередили набагато більшу частину сил на взяття Сіверськодонецька, ніж українці. Вони формують "градієнт виснаження" на користь Києва. Однак українські захисники продовжують отримувати техніку та припаси.

Напередодні глава Чечні Рамзан Кадиров заявив, що росіяни нібито заблокували бійців ЗСУ у межах міста. За його словами, шляхів відходу з Сєвєродонецька для українських захисників нібито не залишилося.

Раніше зазначалося, що російська армія погано себе показала в операціях у Сіверськодонецьку на Донбасі, тож навряд чи зможе швидко просуватися містом. Водночас окупанти ще боротимуться за населений пункт.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!