Рішення суду про заборону книги про Стуса надрукували на форзаці нового накладу

Рішення суду про заборону книги "Справа Василя Стуса" опублікували у довиданих примірниках. 

Відтепер у новому накладі книги історика Вахтанга Кіпіані, яку через суд намагався заборонити політик та колишній адвокат Стуса Віктор Медведчук, рішення Дарницького райсуду прикрашає форзац. 

Про це на своїй фейсбук-сторінці розповіла працівниця видавництва "Віват" Юлія Орлова. 

"Сьогодні 2 листопада. А це значить, що ми, як і обіцяли, починаємо відправляти ваші замовлення книги “Справа Василя Стуса”. Цей тираж особливий у всіх сенсах, але прийшла пора розповісти про підготовлений нами з Вахтангом Кіпіані сюрприз.

Ми вирішили: документ, так документ. Тому на форзацах книги розміщено рішення Дарницького райсуду про заборону книги в першій інстанції, яке може набрати чинності 18.11.20, та передмова укладача книги Вахтанга Кіпіані. Наклад в такому вигляді друкується вперше!" – пише на своїй сторінці Юлія Орлова. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Кабмін забрав 105 млн грн із програми для онкохворих та віддав їх на дороги та ремонт

Тим часом автор-укладач Кіпіані коментує:

"Сьогодні видавництво "Віват" починає розсилати читачам новий 15-тисячний наклад книги "Справа Василя Стуса". Текст без цензури. Але з бонусом – на форзац додано рішення Дарницького суду, яким вводиться цензура і заборона на дослідження справи Стуса без дозволу нєкоєго Медведчука".

Нагадаємо, у 2018 році зі сценарію фільму "Заборонений" про Василя Стуса видалили усі згадки про Віктора Медведчука. Зі слів учасників зйомок, продюсерам дзвонили "з адміністрації Медведчука" і вимагали прибрати сцену суду над поетом. Після скандалу знімальна група фільму вирішила дозняти видалену сцену суду за участю адвоката Стуса.

У серпні 2019 року Віктор Медведчук подав позов до суду, яким вимагає заборонити розповсюдження книги "Справа Василя Стуса" авторства історика і журналіста Вахтанга Кіпіані.

19 жовтня 2020 року Дарницький райсуд Києва зобов’язав автора книги "Справа Василя Стуса" Вахтанга Кіпіані та видавництво "Vivat" видалити з твору інформацію про Віктора Медведчука та заборонити розповсюдження накладу до усунення прав голови партії ОПЗЖ, який був адвокатом Стуса за часів СРСР.  

У видавництві "Vivat" вирішили оскаржувати рішення Дарницького райсуду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Зґвалтування в Кагарлику: суд відпустив з-під варти одного з підозрюваних

Передісторія:

  • Віктор Медведчук з 24 вересня 1980 року виступав захисником у процесі над Василем Стусом, хоча сам поет від нього відмовився. Уже 2 жовтня того ж року Стусу зачитали вирок за "антирадянську діяльність і пропаганду", не давши виступити з останнім словом і за відсутності підсудного.
  • Уже в листопаді 1980 року Стус потрапив у табір особливого режиму, де помер 4 вересня 1985 року.
  • Згідно з архівами, Медведчук у промові захисту сказав, що "всі злочини Стуса заслуговують покарання", але просив звернути увагу на те, що Стус виконував норму на підприємствах і що поет переніс тяжку операцію шлунка.
  • Медведчук згодом виправдовувався, що роль адвоката в таких процесах у СРСР була мінімальною і він не міг врятувати Василя Стуса.
  • Уже за незалежності України Медведчук очолював Адміністрацію президента Леоніда Кучми. Він є кумом президента Росії Володимира Путіна, який хрестив його доньку Дарину.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!

Коментувати: