РНБО продовжила заборону "ВКонтакте", "Однокласників" та інших російських сайтів

Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про продовження заборони російських соцмереж "Вконтакте", "Одноклассники", "Mail.ru" та інших сайтів. Це рішення тепер має ввести в дію своїм указом президент Володимир Зеленський.

Як повідомляє пресслужба РНБО в Facebook, проєкт указу президента про застосування санкцій щодо російських соціальних мереж та інтернет-сервісів переданий в Офіс президента України, пише видання INKORR

Пізніше продовження санкцій проти російських соцмереж схвалила і Верховна Рада, яка для цього зібралась на друге за день позачергове засідання. Депутати підтримали постанову, якою пропонується схвалити і внести на розгляд РНБО пропозиції щодо продовження строку персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів. За постанову депутати проголосували вже після того, як у РНБО повідомили про рішення щодо продовження заборони російських соцмереж і сайтів.

Перед голосуванням спікер Ради Дмитро Разумков, який також є членом РНБО, уточнив, що матеріали членам РНБО щодо санкцій були надані раніше, ніж з'явилась ініціатива приймати відповідну постанову в парламенті, яку ініціювали "Голос" та "Європейська солідарність".

Аби зібратися і ухвалити цю постанову, у Раді збирали підписи народних депутатів. Коли назбиралося понад 150 згодних, очільник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія попросив спікера парламенту скликати позачергове засідання. Разумков підписав відповідне розпорядження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Президент Польщі підписав стратегію нацбезпеки, де РФ названа головною загрозою

Що відомо

  • 24 квітня у РНБО повідомили про наміри продовжити заборону на російські "ВКонтакте" та "Одноклассники"
  • Згідно з указом п'ятого президента Петра Порошенка №133, термін дії санкцій проти російських веб-ресурсів мав би завершитись 15 травня 2020 року.
  • Зокрема, указ передбачає заборону інтернет-провайдерам здійснювати послуги з доступу до сайтів Яндекс, Доктор Веб, Лаборатория Касперського, Mail.ru, соцмереж Однокласники і Вконтакте.
  • 10 квітня СБУ внесла пропозиції щодо продовження заборони російських соцмереж ще на 3 роки.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!

Коментарі: