Росія бомбила міста та звинувачувала Грузію: як почалася окупація Абхазії та Південної Осетії

14 років тому, 8 серпня 2008 року Росія вторглася до Грузії. Приводом для цього стала підтримка Росією сепаратистів в Абхазії та Південній Осетії. Gazeta.ua згадала, як це було.

7 серпня 2008 року війська Російської Федерації почали перекидати до зони конфлікту. У ніч проти 8 серпня Грузія заявила про обстріл грузинських сіл з боку невизнаної республіки Південна Осетія. Після цього у Тбілісі анонсували відновлення конституційного порядку в самопроголошеній республіці. Грузинська армія здійснила наступ і зайняла більшу частину Цхінвалі головного населеного пункту Південної Осетії.

Російські пропагандисти звинуватили Грузію в цілеспрямованому обстрілі Цхінвалі.

Після чого танкові бригади росіян вийшли за межі невизнаного утворення Південна Осетія, вклинившись у Кодорську ущелину. Росія бомбардувала грузинські міста, військові бази та об'єкти цивільної інфраструктури, а також задіяла свої військово-морські сили. Морська піхота Чорноморського флоту зайняла головний порт Грузії Поті та знищила на рейді усі грузинські катери і кораблі, які мали військові позначення, включаючи судна прикордонників.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

10 серпня у Тбілісі заявили про відведення військ із Цхінвалі та про одностороннє припинення вогню. Президент Міхеїл Саакашвілі підписав план перемир'я, запропонований Євросоюзом, і, зокрема, президентом Франції Ніколя Саркозі. Головними пунктами його було остаточне припинення вогню та повернення сторонами конфлікту військ на свої бази.

Однак російські війська почали активно просуватися вглиб грузинської території були зайняті міста Горі, Сенакі, Поті, перерізана стратегічна дорога, що сполучає західну та східну Грузію. 26 серпня Кремль визнав "незалежність" Абхазії та Південної Осетії. Російські війська залишилися на території Грузії, що порушувало мирний план.

Росія мала вивести свої війська з території Грузії до 1 жовтня 2008 року. Однак росіяни залишаються на території самопроголошених республік і досі.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

161