Росія націлила на Україну 40 ракет "Калібр"

3 жовтня на бойовому чергуванні в Чорному, Азовському й Середземному морях перебувають 16 ворожих кораблів Російської Федерації.

У Чорному морі зараз перебувають п'ять носіїв оперативно-тактичних крилатих ракет "Калібр". Їхній загальний залп становить 40 ракет, повідомили у понеділок Військово-морські сили України.

"Водночас у Середземному морі чатують п'ять ворожих носіїв ОТКР "Калібр". В Азовському морі комунікації контролюють до шести ворожих кораблів і катерів", ідеться в повідомленні.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

За добу прохід Керч-Єнікальською протокою в інтересах РФ здійснили:

до Чорного моря: п'ять суден, три із них продовжили рух у напрямку протоки Босфор;

до Азовського моря: 17 суден.

"Рух цивільних суден через акваторію Азовського моря й надалі здійснюється з вимкненими передавачами системи автоматичної ідентифікації, що порушує Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 року", додали у ВМС.

Україна отримає від Великої Британії підводні безпілотники. Український персонал навчиться використовувати їх для очищення берегової лінії від мін.

Для виявлення російських мін в Україну відправлять шість автономних мінно-пошукових машин. Три з них нададуть зі складів Великої Британії, а ще три придбають у промисловості. Безпілотники використовують на мілководних узбережжях. Вони ефективно працюють на глибині до 100 м для виявлення, локалізації та ідентифікації мін за допомогою набору датчиків.