Росія отримає сценарії Афганістану та Чечні, якщо вдереться в Україну - МЗС Британії

Напад Росії на Україну призведе до ситуації, в якій російські війська вже були у Чечні, а радянські в Афганістані.

Про це заявила голова МЗС Великої Британії Ліз Трасс під час візиту в Австралію, передає "Європейська правда".

"Україна горда країна з довгою історією. Вони вже знали загарбницькі сили від монголів до татар. Вони постраждали від штучно створеного державою голоду. Їх стійкість дуже глибока. Якщо доведеться, українці воюватимуть і захищатимуть свою країну. Вторгнення призведе лише до трясовини, як ми знаємо з радянсько-афганської війни чи конфлікту в Чечні", - наголосила Трасс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блінкен: Якщо хоч один військовий РФ перетне кордон України, це вважатиметься вторгненням

За її словами, під час ради НАТО - Росія Москві надіслали чіткий сигнал, що будь-яке подальше вторгнення в Україну призведе до масштабних наслідків, зокрема через скоординовані санкції проти фінансового сектору та окремих осіб.

"Кремль не засвоїв уроків історії. Вони мріють про відтворення Радянського Союзу або свого роду "Великої Росії", що розрізає територію за етнічною приналежністю та мовою. Вони стверджують, що хочуть стабільності, але працюють, щоб загрожувати іншим та дестабілізувати їх. Ми знаємо, що лежить на цьому шляху, і ми знаємо жахливі втрати втрачених життів і людських страждань, які він приносить.

Ось чому ми закликаємо президента Путіна (президента Росії Володимира Путіна. - Gazeta.ua) відмовитися від України, перш ніж він зробить величезну стратегічну помилку", - додала Трасс.

17 січня стало відомо, що Лондон поділиться з Україною оборонним озброєнням - легкими протитанковими системами. Про це повідомив міністр оборони Британії Бен Воллес. За його словами, озброєння Україні нададуть для самозахисту.

18 січня Міноборони України повідомило, що протитанкові системи прибули з Британії в Україну. Цього разу партнери надали нові легкі протитанкові засоби.

Пізніше Британія відправила в Україну 2 тис. одиниць протитанкової зброї і близько 30 елітних військовослужбовців, які навчатимуть українських військових.

Британія також розглядає можливість відправити ще сотні військових до сусідніх з Україною країн НАТО, щоб діяти як "стримуючий фактор" для Росії.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!