Розсіяний склероз: які причини "таємничої недуги"

Ризики розсіяного склерозу (РС), який раніше називали "таємничою хворобою", стали менш загадковими.

Науковці з роками дійшли висновку, що є цілий ланцюг провокативних факторів цієї недуги. Він починається від самого зачаття і триває до дорослого віку людини. Про це пише професор Брюс Тейлор з Інституту медичних досліджень Мензіса у медичному журналі Австралії.

"Деякі фактори ризику є незмінними, як-от стать і генетика, але інші можна змінити", написав Тейлор.

Серед інших факторів ризику, за словами вченого:

куріння; ожиріння; вакцинація проти вірусу Епштейна; рівень вітаміну D і вплив ультрафіолетового світла.

Усвідомлення того, що інфекція вірусу Епштейна Барр є обов'язковим фактором ризику, має збільшити інтерес до розробки ранньої вакцини проти РС, зазначив Тейлор.

"Також усвідомлення важливості впливу сонячного світла та рівня вітаміну D, особливо під час вагітності на ранньому етапі життя та протягом усього життя, можуть змінити ризики РС", наголосив професор.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

Водночас попередив, що збільшення впливу сонячного світла та підвищення рівня вітаміну D мають свої ризики, тому потрібно слідкувати за їхньої кількістю.

Відмова куріння та боротьба з ожирінням серед підлітків може помітно знизити ризик розвитку РС. Однак немає прямих доказів, які підтверджують це через складність і тривалий характер такого дослідження, зауважив професор.

За його словами , спроби зменшити вплив інших захворювань із подібними факторами ризику матимуть додатковий ефект зниження захворюваності на РС.

Розсіяний склероз це захворювання, при якому імунні клітини ушкоджують мієлінову оболонку нервових волокон. Через це робота центральної нервової системи порушується. Хвороба може виникати у молодому та навіть дитячому віці. Вона є хронічною, але своєчасна діагностика і лікування можуть уповільнити її розвиток та забезпечити людині повноцінне життя.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

115