"Рускіх видавлюють" - Путін видав низку антиукраїнських заяв і фобій

Президент країни-агресора РФ Володимир Путін назвав український Донбас "частиною Росії" і заявив, що Україна готує військову операцію.

Про це він сказав на пресконференції у четвер.

Спочатку Путін назвав Революцію гідності "кривавим держпереворотом" і сказав про "історичні російські території" в Україні.

Окупацію Росією Криму назвав "взяв під захист".

Про український Донбас заявив, що "при організації Радянського Союзу в 22-24 роках не мислив себе інакше, як частиною Росії".

"Але його туди Ленін із товаришами заштовхнули. Створили країну, яка ніколи раніше не існувала. Засунули туди історичні території. Ми змушені були щось робити у 2014 році і так виникла криза, яка сьогодні розвивається", - сказав президент країни-агресора.

Путін заявив, що Україна готує нову військову операцію на Донбасі і згадав про п'ятого президента Петра Порошенка.

"Я особисто умовляв Порошенка - тільки не військова операція. Так-так. І почав. Результат - оточення, втрати і Мінські угоди", - сказав і назвав угоди "єдино можливі".

"Не хочуть виконувати", заявив. Також згадав про закон "Про корінні народи України", заявивши, що "оголосили росіян, які проживають на їхній власній території не корінним народом".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про корінні народи нервує Путіна - Муждабаєв

"Потім про мову. Ну просто видавлюють рускіх і російськомовне населення з їхньої історичної території", - сказав.

"Нам кажуть: війна, війна, війна. Складається враження, що може готують третю військову операцію і й нас попереджають: не втручайтесь, не захищайте людей. Втрутитеся, будете захищати - ось такі нові санкції підуть. І готуються, можливо, до цього", - заявив.

"Другим варіантом" Путін назвав створення на Донбасі "антиросії".

"З постійним накачуванням військовою зброєю, промиванням мізків населенню. Ви уявляєте, як у історичній перспективі Росія має жити? Весь час з огляду на те, що там відбувається, які нові системи озброєння поставлені. А потім під прикриттям цих нових систем озброєння штовхнути радикалів на вирішення питання на Донбасі озброєним шляхом. І по Криму. "Кримську платформу" навіщо підтримали? Штовхають і туди теж. Як Росія має жити з цим? Весь час з оглядкою, коли довбануть", - сказав.

Восьмий рік триває агресія РФ проти України. 2014-го російський окупант захопив Крим. Також російська армія захопила райони Донецької та Луганської областей. Там діють російські окупаційні адміністрації.

З початку російської агресії на Донбасі загинули 4488 українських військових. В окупованих районах Донецької і Луганської областей є понад 200 місць, де катують українців.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

21