Саакашвілі написав листа Зеленському

Заарештований у Грузії колишній президент країни та голова виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеіл Саакашвілі написав листа президенту Володимиру Зеленському.

Він подякував Зеленському, який пообіцяв посприяти його звільненню. Текст листа 5 жовтня оприлюднили на сторінці Саакашвілі у Facebook.

"Глибоко зворушений вашими словами та відгуком справжнього державного діяча високого класу на мій незаконний арешт і ув'язнення в Грузії за сфальсифікованими обвинуваченнями, які, крім Росії, не визнає ніхто у світі", - написав Саакашвілі.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Він підкреслив, що високо оцінює принципову позицію Зеленського щодо захисту України та всіх в'язнів Кремля.

"Я більше за життя люблю свою Грузію, але люблю й Україну, мою другу батьківщину, де провів багато років свого життя і де у мене є сім'я і друзі, і громадянство, яке я ціную. Я все життя пишатимуся тим, що мав можливість зробити скромний внесок у впроваджувані вами історичні зміни та реформи. Оскільки я фактично є особистим в'язнем Путіна, то високо оцінюю вашу принципову позицію стосовно захисту України, всього регіону і всіх в'язнів імперії", - йдеться в листі.

Міхеіла Саакашвілі затримали в Грузії 1 жовтня, куди він повернувся напередодні виборів. Він заявив, що вважає себе політичним в'язнем, і оголосив голодування.

Президент Зеленський запевнив, що всі профільні інститути працюватимуть над питанням повернення Саакашвілі в Україну.

У Грузії Саакашвілі був оголошений у розшук - він не був на батьківщині останні вісім років. Його заочно засудили до шести років ув'язнення, визнавши винним в організації нападу на колишнього грузинського депутата Валерія Гелашвілі. Також Саакашвілі є підозрюваним в інших кримінальних справах. Грузинська влада неодноразово заявляла, що Саакашвілі після повернення в країну буде затриманий.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!