Саакашвілі незаконно в'їхав у Грузію, бо хотів у велику політику - експерт

Міхеіл Саакашвілі незаконно перетнув кордон із Грузією, щоб повернути підтримку своєї партії.

Навесні 2021 року підписали меморандум між владою та опозицією. Якщо на місцевих виборах опозиція покаже вагомий результат, а рейтинг керівної партії буде нижче ніж 40%, відбудуться дострокові парламентські вибори, розповів Gazeta.ua військовий експерт Дмитро Снєгирьов:

"Візит Саакашвілі використали як каталізатор для об'єднання опозиційних сил. Це мало б призвести до збільшення електоральної підтримки партії Саакашвілі. Він провокував протестні настрої всередині Грузії. Усвідомлював, що його затримання може додати відсотки підтримки. А це могло призвести до перемоги його прихильників і проведення дострокових парламентських виборів".

Підрахунок голосів показав, що підтримка керівної партії на рівні 47%. Підтримка Саакашвілі - на рівні 30%.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Саакашвілі дали хибні соціологічні дані рейтингу його партії. Зіграли на його амбіціях щодо повернення у велику політику.

"Цим візитом Саакашвілі поставив у незручне становище Україну. Він незаконно перетнув кордон, за що може дістати чотири роки ув'язнення. Кордон він перетнув як український функціонер - голова виконавчого комітету Національної ради реформ України. Тому МЗС України обережно реагує на цю ситуацію. Реакція США й країн ЄС також доволі стримана", - розповідає експерт.

Нинішня влада врахувала помилки попередників. Ідеться про конфлікт Саакашвілі й п'ятого президента Петра Порошенка.

"Міхеіл звинувачував тодішнього главу держави в корупційних схемах. Теперішня влада розуміє, що Саакашвілі може стати подразником в Україні, особливо для президента. Саакашвілі на тлі фактичної бездіяльності Національної ради реформ міг повторити сталу схему - звинуватити президента в корупційних схемах і в блокуванні реформ. Тому затримання Саакашвілі влаштовує владу", - додав Снєгирьов.

Міхеіла Саакашвілі затримали в Грузії 1 жовтня, куди він повернувся напередодні виборів. Заявив, що вважає себе політичним в'язнем і оголосив голодування.

Президент Зеленський запевнив, що всі профільні інститути працюватимуть над питанням повернення Саакашвілі в Україну.

У Грузії Саакашвілі оголосили в розшук - він не був на батьківщині останні вісім років. Його заочно засудили до шести років ув'язнення, визнавши винним в організації нападу на колишнього грузинського депутата Валерія Ґелашвілі. Також Саакашвілі є підозрюваним в інших кримінальних справах. Грузинська влада неодноразово заявляла, що Саакашвілі після повернення в країну затримають.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!