Санкції проти РФ треба вводити вже, бо потім буде пізно - Зеленський

Санкції проти РФ треба запровадити найближчим часом, до можливого початку масштабної військової агресії.

Про це президент України Володимир Зеленський заявив у інтерв'ю американському виданню The Washington Post.

"Сьогодні наші партнери кажуть, що завтра може початися війна, якщо буде потужна ескалація з російської сторони, і тоді будуть застосовані потужні санкції. Але чому ви не вводите санкції зараз, а чекаєте ескалації?

Я запитав одного лідера: "Чому ви підтримуєте санкції проти Росії у разі вторгнення в Україну? Навіщо вам санкції після того, як ми втратимо всю територію України?" - сказав Зеленський.

Санкції, запроваджені після початку військових дій, не стримають агресії Росії, зазначив президент.

РФ може вдатися до агресії під приводом "захисту" російськомовного населення, може спробувати окупувати великі міста, зокрема Харків, сказав Зеленський.

"Харків може бути окупований. Росії потрібен привід: скажуть, що захищають російськомовне населення. Після окупації та анексії Криму ми розуміємо, що це можливо і може статися.

Але я не знаю, що вони збираються робити, бо це є великі міста. У Харкові проживає понад одного мільйона жителів. Это не буде просто окупацією; це буде початком великомасштабної війни", - заявив.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Рускіх видавлюють" - Путін видав низку антиукраїнських заяв і фобій

Також не заперечив сценарій спроби росіян захопити території для забезпечення сухопутного сполучення із Кримом і водосховища на північ від півострова.

"Це реалістично, якщо Росія вирішить збільшити ескалацію. Вони збираються це зробити на тих територіях, де мешкають люди, які мали родинні зв'язки з Росією", - заявив.

Зеленський сказав, що в Україні неможливий уряд, який "дружитиме" з РФ.

"Створити уряд, який би повністю контролювався Росією, неможливо. Навіть якщо вони це зроблять, це буде найнедовговічніший уряд, тому що люди його просто не приймуть", - заявив.

"Можливо, Путін думає, що більшість українців підтримують його та його політику. Це велика помилка так думати", - сказав.

Зеленський заявив про збільшення військової підтримки України з боку США.

"Військова підтримка з боку адміністрації Байдена сильніша, ніж була раніше. Ми стикаємося із гібридною війною. Нас атакують: військова атака, кібератаки та енергетичні атаки", - зазначив.

Доповнюється.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!