СБУ допомагає депутату ОПЗЖ атакувати західних інвесторів – політолог

Скандал навколо звинувачень на адресу СБУ у рейдерській атаці на одного із найбільших операторів зовнішньої реклами "Октагон-Аутдор" призведе до подальшого зниження західних інвестицій в Україну.

Таку думку висловив політолог, директор експертного центру "Діалог" Андрій Миселюк у Facebook.

Нагадаємо, 2 вересня СБУ заявила, що "Октагон-Аутдор" працює на "ДНР-ЛНР" і почала справу за звинуваченням у тероризмі. Компанія це спростувала, наголосивши, що вона контролюється західними інвесторами, а СБУ звинуватила у допомозі "одіозному депутату Верховної Ради України" взяти під контроль "Октагон-Аутдор".

Андрій Миселюк слідом за іншими експертами припускає, що у заяві компанії йдеться про Вадима Столара відомого забудовника та депутата Верховної Ради України від фракції ОПЗЖ.

"Google показує, що дійсно, ще 31 серпня інформація про обшук в "Октагоні" з'являється на сайті, який офіційно належить до медіа-холдингу депутата ОПЗЖ Вадима Столара. Учасники ринку також говорять про зацікавленість Столара в отриманні контролю над оператором зовнішньої реклами. Ця зацікавленість, за їхніми словами, у депутата з'явилася після того, як він 2,5 роки був змушений у величезній кількості орендувати за гроші чужі майданчики для розкрутки свого протеже Андрія Пальчевського на виборах столичного мера-2020", зазначає політолог.

Експерт звертає увагу на негативні наслідки скандалу навколо спроби захоплення "Октагон-Аутдор" для України та її інвестиційного клімату.

"Поза сумнівом, у Євросоюзі надзвичайно уважно спостерігають за тиском українських силовиків на бізнес. Одним із прикладів цьому є минулорічне попередження президента Естонії Керсті Кальюлайд: поки подібні речі будуть продовжуватися, західні держави не рекомендуватимуть своїм бізнесменам інвестувати в Україну", наголосив політолог.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!