СБУ спіймала фейкового президента України

Служба безпеки України викрила в Дніпрі фейкового президента України.

Він публічно закликав до повалення конституційного ладу України, передає СБУ.

"Зловмисник, вважаючи нелегітимними чинні органи державної влади, закликав громадян України замінити їх новоствореними. Зокрема не відкидав і варіант насильницького повалення влади", - ідеться в повідомленні.

Підозрюваний збирав однодумців у "всеукраїнському національному конгресі". Хотів сформувати тіньовий уряд. На перших зборах домігся обрання себе "президентом України". Сам призначав "голову верховної ради" та "прем'єр-міністра". Чинні державні органи оголосив "терористичними структурами".

"Самозванець намагався заручитися підтримкою ветеранів АТО/ООС і чинних військовослужбовців Збройних сил України. Розраховував досягнути цього, закріпивши за своїми прихильниками першим розпорядженням право мати вогнепальну зброю", - повідомляє СБУ.

У зловмисника виявили печатки й бланки псевдоутворень, техніку, фейкові розпорядження та "дипломатичні паспорти".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СБУ виявила фейкову міську раду, яка хотіла захопити владу

Йому оголосили про підозру за статтею - Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади.

Служба безпеки України повідомила про підозру лідеру антивакцинаторів Остапу Стахіву.

Його мережа намагалася дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в державі, повідомляє пресцентр СБУ.

Члени спільноти закликали до насильницької зміни конституційного ладу. За попередньою інформацією, у них були російські куратори.