Шмигаль пообіцяв, що українці будуть з теплом і світлом

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що українці будуть "з теплом і світлом".

Про це йшлося на нараді в Офісі президента.

"Україна буде з теплом і світлом. Тарифи й ціни залишаються незмінними протягом усього опалювального сезону.

Хочу запевнити мешканців Луганщини, зокрема міста Щастя й тих населених пунктів, які опалюються від Луганської ТЕС, що ваші домівки не залишаться без світла й тепла. Уряд зробив для цього все необхідне, зокрема була підготовлена додаткова послуга для роботи на газу для чотирьох приватних ТЕС і ТЕЦ", заявив Швигаль.

Україна законтрактувала імпорт вугілля на грудень і січень. За його словами, впродовж останніх двох-трьох тижнів запаси вугілля на складах зросли на 100 тис. тонн.

Уряд, передусім Міністерство енергетики, скоординували роботу з операторами енерегетичного ринку, НЕК "Нафтогаз" і Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціна на газ у Європі стрімко зросла на тлі санкцій проти "Північного потоку-2"

У сховищах наразі понад 15 мільярдів кубометрів газу, що перевищує середній показник упродовж 2014-2018 років, зауважив голова "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

16 грудня Служба безпеки повідомила уряд, що Україна за крок до зупинення підприємств теплогенерування, які забезпечують опаленням цілі регіони, через критично низькі запаси вугілля.

Із початком опалювального сезону в Україні ситуація з накопиченням вугілля на складах ТЕС і ТЕЦ погіршилася. Станом на 13 грудня на жодній теплоелектростанції не дотримані мінімальні вимоги щодо запасів вугілля.

У свою чергу в уряді заявили, що розв'язали проблему з дефіцитом вугілля.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

17