Шовковицю обрізають двічі на рік

 Посадив шовковицю Сусідку. Ягоди завбільшки з пів пальця. Солодкі, без грама кислоти, каже Іван Нагорний, 57 років, з міста Вашківці Вижницького району Чернівецької області.

Цей сорт один із найвеликоплідніших із чорною ягодою. Буває до 5 см. З дорослого дерева можна зібрати 50 кг плодів.

 Дерево обвішане ягодами так, що вхопитися за гілку та не розім'яти декілька ягід неможливо. При рясному плодоношенні ще й зберігається великий розмір шовковиці. Подібний сорт Шеллі. Обидва дозрівають у липні.

З білими ягодами вирощує сорти Біле перо й Анатолійська біла. Дерева високорослі та розлогі. Господар посадив їх на сонячне місце. Між стовбурами натягнув рядно. На нього падає врожай, який осипається після дозрівання.

 Саджу шовковицю саме зараз, не чекаю весни. Її фактично немає ці роки. Після холодів одразу починається спека, яка перешкоджає вкоріненню саджанця.

У молодих дерев обрізає верхівки пагонів, щоб підвищити врожайність. Від цього ростуть бічні гілки, на яких закладаються плоди. Дерево просте в догляді. Якщо гілки взимку підмерзають, то після обрізки відростають.

 Шовковична колекція в мене велика. Пишаюся нею, розповідає В'ячеслав Францішко, 53 роки, власник розплідника із села Мукша Китайгородська Кам'янець-Подільського району на Хмельниччині. Є дерева, які коштують по тисячі доларів. Живці, саджанці чи насіння присилають зі всього світу. Маю сорти ­Вікторія, Хезе, Шовковиця плакуча.

Почав колекцію із сортів селекціонерки Галини Бабаєвої з ­Харківщини. Потім посадив шовковицю з Туреччини, Сполучених Штатів, Англії, Прибалтики, Китаю, Австралії та Нової Зеландії.

 Це культура теплолюбна, не витримує наших морозів. Її треба поступово пристосовувати. Шовковичні дерева формую до розмірів по 2 метри заввишки і в діаметрі. Для цього двічі обрізую дерева напровесні й наприкінці літа. Так шовковиця працює на плодоношення.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

7