Штраф "Сінево" на 1,1 млрд грн - закономірний результат "реформ" Гетманцева - ЗМІ

Незаконне, на думку компанії "Сінево", донарахування їй додаткових податкових зобов'язань 1,1 млрд грн може бути результатом впливу на податкові органи голови Комітету ВР із питань податкової та фінансової політики Данила Гетманцева. Такого висновку дійшли автори публікації у виданні "Дело".

У четвер "Сінево Україна" оприлюднила пресреліз, у якому звинуватила податкову службу в необґрунтованому донарахуванні 1,1 млрд грн податків у результаті планової виїзної перевірки, що тривала із серпня 2021 року. Компанія нібито не надала для перевірки необхідні документи, що підтверджують її витрати. Як з'ясувалося далі з пресрелізу з реакцією ДПС, у "Сінево" також скористалися своїм правом на заперечення результатів перевірки в структурі податкових органів. Це заперечення розглянуть до 20 грудня.

"З погляду комунікацій "Сінево", безперечно, зіграли на випередження. Звернення до президента Зеленського, прем'єра Шмигаля, до офіса бізнес-омбудсмена й до посольства Швеції (компанія є частиною шведського холдингу "Медікавер") - це швидше "підстрахувальні" заходи на випадок, якщо ДПС усередині структури не розгляне скаргу компанії на її користь", - ідеться в публікації.

На думку авторів, на ситуацію, що склалася, потрібно дивитися в контексті подій, які відбуваються навколо податкових органів. Зокрема в контексті впливу на фіскалів голови податкового комітету Ради Данила Гетманцева.

"Віднедавна Данило Гетманцев чи не самостійно призначає керівників на головні посади в митних органах, а також просуває своїх людей у керівництво ДПС у регіонах. Водночас в. о. голови ДПС Михайло Тітарчук, який "узяв під особистий контроль" справу "Сінево", мабуть, взагалі від цих кадрових перестановок самоусунувся", - зазначає автор публікації.

Посилаючись на дані ЗМІ, видання нагадує, що саме Гетманцев ініціював нещодавно блокування податкових накладних від великих компаній-експортерів, коли від підприємств в ультимативному порядку вимагали відсоток від сум у накладних як "відкат" за проходження документів. "Під гарячу руку" тоді, за відомостями учасників ринку, потрапили такі компанії, як-от "Кернел", МХП, ДПЗКУ, "Баядера", Промринок, "Нива Переяславщини", "Київський маргариновий завод" і ще сотні великих компаній у всій країні", - ідеться в публікації.

"Тітарчука повністю курує Гетманцев і останнім часом він виконує все, що той рекомендує. Гетманцев же за останній рік ухвалив безліч украй шкідливих для бізнесу рішень, які вже призвели до спадання ділової активності та погіршення наповнення бюджету", - пояснив співрозмовник видання The Page.

Гетманцев у Телеграм перепросив за те, що відбувається, і попросив постраждалих надсилати документи на перевірку. "Однак на ринку не вщухають чутки, що в такий спосіб голова податкового комітету Ради намагається з'ясувати, хто з великих платників податків все ж таки не проти поділитися грошима в ім'я "високих ідеалів революції", - ідеться в статті.

Видання нагадує, що тиск на "білий" бізнес, як-от "Сінево", відбувається на тлі нездатності митних органів подолати контрабанду навіть на тлі ухвалених РНБО рішень щодо боротьби з найбільшими контрабандистами, а також через схеми "скруток" ПДВ, що тривають.

"Податкова залишається лідером скарг підприємців до офіса бізнес-омбудсмена: із податковими питаннями туди приходить 65% скаржників, а в третьому кварталі 2021 року кількість скарг на ДПС стрімко зросла. До того ж інвестиційна привабливість країни й так летить у прірву: згідно з опитуванням Європейської бізнес асоціації, майже 60% гендиректорів вважають клімат несприятливим, третина впевнена, що за останні пів року ситуація для підприємницької діяльності лише погіршилася", - ідеться в матеріалі.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

17