Синоптики спростували фейки про цьогорічну зиму і зробили прогноз

Синоптики спрогнозували, чого очікувати від зими 2022-2023 в Україні.

Мережею розповсюджується інформація, що ця зима буде нібито рекордно холодною для України. Укргідрометцентр наголосив, що це фейк, і спростував його на офіційній сторінці у Facebook.

За розрахунками погоди за останні 30 років і спираючись на базу даних про погоду за останні 100 років, що в 2022-2023 роках погода буде теплішою.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

За прогнозами синоптиків, протягом зими погода буде на 2°С вищою за минулий рік. Середня температура за грудень-лютий 2022−2023 буде рекордно високою. Взимку очікується температура повітря на 1-2°С вищою за норму протягом 30 років.

Протягом останніх років зменшився строк, коли температура досягла порогових 8°С. Це щоразу пізніше восени та щоразу раніше весною. Зокрема, вона перемістилася на третю декаду жовтня та першу декаду квітня. З грудня по лютий цього року цілком ймовiрнi короткочаснi суттєві похолодання тривалістю 1-5 діб.

Зважаючи на це, перенесення початку опалювального періоду на пізніші строки та його закінчення на більш ранні строки в Укргідрометцентрі вважають обґрунтованим та підтверджується метеорологічними розрахунками.

На тиждень в Україну нарешті завітає бабине літо з 5 до 12 жовтня.

Цьогоріч у жовтні середня місячна температура в Україні буде в межах +5...11°С. Це близько до кліматичної норми.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

170