Скіфський ніж та амфора - археологи показали знахідки на Полтавщині

Археологи показали артефакти, які виявили поблизу селища Котельва на Полтавщині.

Вони знайшли горщик VIV ст. до н.е. Розкопали залишки господарства, яке тут було за часів скіфської доби, розповів директор історико-культурного заповідника "Більськ" Ігор Корост "Суспільному".

"Досить важливим є той факт, що горщик зберігся майже в цілому вигляді. Тому що, зазвичай, в ході господарських робіт, розорювання чи іншої якоїсь людської діяльності, всі знахідки перетворюються у такі невеличкі шматочки", повідомив співробітник історико-культурного заповідника "Більськ" Андрій Семененко.

Розкопками цієї території займаються з 20 вересня.

"Поселення відоме ще з 1978-го року. Є дані полтавського археолога Олександра Супруненка, що в 1978 році він дослідив тут поховання. Воно датується ще доскіфською добою. Це Бабинська культура. Час від часу ми тут з'являлися, перевіряли схили, перевіряли зсуви ґрунту, чи немає археологічних матеріалів", сказав Корост.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Тут також знайшли залізний ніж скіфської доби та шматок грецької амфори.

Харківські археологи натрапили на знахідки, яким 2,5 тис. років. Викопали їх із поховання молодої дівчини скіфського періоду. Знайшли коштовність з Єгипту у вигляді жука-скарабея, золоті прикраси, зброю та посуд скіфської доби.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!