"Слуга", яка хотіла "звалювати" з України, внесла в декларацію недостовірностей на 4 млн грн

Національне агентство з питань запобігання корупції передало до НАБУ інформацію щодо порушень в декларації за 2020 рік у народної депутатки від "Слуги народу" Анни Колісник.

Про це йдеться у висновку НАЗК за результатами повної перевірки декларації, повідомляє "Слово і діло".

Депутатка не вказала нежитлове приміщення в Харкові, яке їй належить на 25%. Пояснила, що загубила документи й тому не подала коректну інформацію про цю нерухомість.

НАЗК пояснення не врахувало, бо в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно є ця інформація, а отже, "слуга" могла скористатися нею для внесення в декларацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Слуги народу" носять пояси за 12 пенсій і сумки за дев'ять мінімальних зарплат

Також депутатка не записала інформацію, що користується квартирою в Києві вартістю 1,6 млн грн. Сказала НАЗК, що "забула" це зробити, бо на момент декларації тривалий час не використовувала житло.

За інформацією апарату Верховної Ради, Колісник отримала кошти на компенсацію вартості оренди цього житла.

Також "слуга" не задекларувала мотоцикл Honda 2014 року випуску, який придбала 2017-го.

"У поясненнях суб'єкт декларування зазначає, що вказаний транспортний засіб відчужений 1 травня 2017 року. Але станом на 31 грудня 2020-го його не перереєстрували на нового власника (тобто Колісник)", - повідомили в Агентстві.

НАЗК порахувало, що недостовірні відомості в декларації відрізняються від достовірних на 4 млн 432 тис. грн.

"У діях суб'єкта декларування встановлені ознаки злочину", - ідеться у звіті.

Якщо провину нардепки доведуть у суді, вона муситиме сплатити штраф 42,5 тис. грн - 51 тис. грн або піти на громадські роботи 150-240 год. із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років.

У березні цього року на засіданні Верховної Ради Анна Колісник у телефоні написала, що "нужно сваливать из этой страны". Листування зафіксували ЗМІ.

Анна Колісник обиралася до Верховної Ради на позачергових виборах 2019 року. Була 84-ю у списку "Слуги народу". Є членом комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Була довіреною особою Володимира Зеленського на президентських виборах.

Працювала судовою експерткою в Харківському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!