Спецпредставник Китаю вважає, що Україна та РФ можуть домовитися

Спецпредставник Китаю Лі Хуей сказав, що Україна та Росія "не закрила двері" для переговорів.

Але є багато труднощів, сказав він CNN.

"Криза в Україні зараз може зіткнутися з багатьма труднощами для сторін, щоб сісти за стіл і домовитися, але ми також бачимо, що з іншого боку сторони не зовсім позбавлені консенсусу", вважає Лі Хуей.

Він був з візитом у Москві. Там нібито побачив, що "Росія ніколи не виступала проти мирних переговорів".

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

"Українська сторона також сказала, що вона дорожить і прагне миру, і я відчуваю, що обидві сторони не закрили двері для мирних переговорів", - додав дипломат.

Під час візиту до Києва він щодня чув сигнали повітряної тривоги, тоді Росія двічі атакувала столицю України.

"Конфлікт зайшов у глухий кут, а поле бою сповнене невизначеності. Ця ситуація викликає занепокоєння. Якщо війна триватиме, буде тільки більше катастроф і страждань, доки є проблиск надії на мир, ми повинні активно працювати над цим, замість того, щоб дозволяти конфлікту продовжуватися та поширюватися", вважає Лі Хуей.

Він заперечує, що Пекін схиляв Європу закликати Україну до припинення вогню з поступками територій.

Міністерство закордонних справ Китаю вважає причиною війни в Україні "проблеми, які накопичилися в управлінні безпекою Європи". Війна Російської Федерації проти України є трагедією, якої можна було б уникнути, заявив Пекін. Китай також заявляв про намір виступити миротворцем та оприлюднив так званий "мирний план" щодо закінчення війни РФ проти України.

16-17 травня Україну відвідав спеціальний представник уряду Китаю Лі Хуей. Ця поїздка відбулася на виконання домовленостей, досягнутих під час телефонної розмови президента Володимира Зеленського та голови КНР Сі Цзіньпіна 26 квітня.

Для китайської делегації на чолі зі спеціальним представником уряду КНР у справах Євразії в Офісі президента провели брифінг щодо безпекової ситуації в Україні.