Справа Клюєва: суд скасував арешт майна

Шевченківський райсуд Києва скасував арешт, накладений на майна ексглави Адміністрації президента, екссекретаря Ради національної безпеки та оборони часів Віктора Януковича - Андрія Клюєва.

Майно вилучили 2016 року під час обшуку будинку батьків Клюєва, в рамках справи про розслідування вбивства на Майдані під час Революції Гідності. Про це повідомив прокурор Олексій Клименко.

"Суддя 20 серпня задовольнила клопотання адвоката матері підозрюваного Клюєва про скасування арешту на вилучені речі. Серед них вази, картини. Ми не знаємо, за якими мотивами суд прийняв це рішення", - зазначив Клименко.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

За словами прокурора, після отримання повного тексту рішення суду, його будуть оскаржувати.

В серпні цього року Шевченківським судом вже розглядалося аналогічне клопотання захисника Клюєва про зняття арешту з цих речей, але його не задовольнили.

2016 року цей самий захисник Клюєва намагався оскаржити рішення про арешт вилучених речей в Апеляційному суді, однак йому відмовили.

Цього разу той самий адвокат подав клопотання як представник матері підозрюваного. Він стверджував, що арештоване майно належить не Клюєву, а його матері.

Прокуратура вважає, що рішення розглядалося судом із порушенням підсудності, оскільки його мав би розглядати Подільський районний суд.

Клименко підкреслив, що вартість речей, з яких зняли арешт, є незначною, порівняно з іншим арештованим майном Клюєва нерухомістю, земельними ділянками та автомобілем.

Андрій Клюєв - секретар РНБО, голова АП часів Януковича. На початку 2000-х Клюєв був заступником голови, а згодом секретарем Партії регіонів. Тричі проходив до парламенту, два рази за списком ПР.

Після секретарювання в РНБО у 2014 Клюєв став головою АП, утім пробув на посаді всього місяць. 25 лютого подав у відставку, а вже 28 зник і опинився в розшуку СБУ, де перебуває й досі.

Як і значна частина регіоналів, після Революції Клюєв і його брат-нардеп потрапили у санкційний список ЄС, де пробув до березня 2019.

За рік після Революції стало відомо, що з Клюєва зняли підозру щодо його причетності до масових убивств у січні-лютому 2014 досудове розслідування не знайшло доказів. Початкову підозру змінили на перешкоджання проведенню мітингів на Майдані 30 листопада 2013, а слідство призупинили, оскільки Клюєв перебував у розшуку.

Влітку 2019 Клюєв раптово вирішив піти на позачергові парламентські вибори, але ЦВК довелося скасувати своє рішення про реєстрацію Клюєва кандидатом у нардепи.

За даними журналістів, брати Клюєви не тільки зберегли енергетичний бізнес в Криму після окупації, а й працюють там в обхід санкцій.