США не приєднуватимуться до "нормандського формату" - помічниця держсекретаря

США сприяють "нормандському формату", але не долучатимуться до нього.

Про це сказала помічниця держсекретаря США Карен Донфрід після відвідування Києва, Москви й Брюсселя минулого тижня, передає "Голос Америки".

"Головною метою мого візиту до Києва, Москви й Брюсселя було повідомити, що Сполучені Штати відкриті до того, щоб сприяти виконанню Мінських угод на підтримку "нормандського процесу". Але не йдеться про приєднання США до нього. Ідеться про те, що США підтримують дипломатію, яка вже триває. І ми й далі співпрацюватимемо в цьому питанні не лише з українцями й росіянами, а й із французами, німцями та ОБСЄ", - сказала вона.

У розмові із журналістами Донфрід назвала поїздку продуктивною.

"Це важлива можливість підтвердити наші зобов'язання перед Україною, заохотити Росію до деескалації та продовжити дипломатичний шлях, тісно співпрацювати із союзниками в НАТО й партнерами з ЄС", - додала вона.

США та європейські союзники вважають Мінські домовленості шляхом до розв'язання ситуації.

"Ми згодні з тим, що дипломатія, особливо в рамках "нормандського формату", є єдиним відповідальним шляхом для розв'язання конфлікту на Донбасі виконанням Мінських домовленостей", - сказала Донфрід.

Вона припустила, що двосторонні контакти між США й Росією можуть відбутися в січні.

Дипломатка додала, що США негайно відреагують на можливе вторгнення Росії в Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головні країни ЄС проти розроблення санкцій на випадок російського нападу на Україну

"Якби завтра відбулася подальша агресія Росії проти України, чи готові ми діяти негайно? Саме з цією метою США вже кілька тижнів тісно співпрацюють із європейськими союзниками, щоб між нами була ясність, що саме ми робитимемо перед лицем російської агресії, як ми готові діяти негайно. Будь-яка подальша військова агресія проти України матиме у відповідь серйозні наслідки й витрати", - зазначила вона.

Помічниця держсекретаря США Карен Донфрід заявила, що Вашингтон готовий надати Україні ще більше військової техніки через загрозу можливого російського вторгнення. За її словами, США готові надати військову техніку "понад ту", що давали Києву раніше.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

20