Стан Сенцова змусив Денисову піти на радикальні кроки

Уповноважена ВР з прав людини готоа обговорити з РФ будь-які умови обміну політв'язня.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова запропонувала Росії будь-які умови обміну українського політв'язня, незаконно утримуваного в російській в'язниці.

З закликом до обговорення будь-яких умов обміну політв'язня Олега Сенцова Денисова  звернулася до уповноваженої Росії з прав людини Тетяни Москалькової та голови Ради розвитку громадянського суспільства і прав людини при президенті РФ Михайла Федотова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   Український політв’язень Кремля Костенко вийшов на свободу

"87-й день голодування Олега Сенцова. Ситуація зі станом його здоров’я, за інформацією Наталі Каплан, - катастрофічна. Домовленості між Президентами України і Росії про моє відвідування українських політв’язнів не виконані Російською Федерацією. Спростувати або підтвердити інформацію, надану РФ про "відносно стабільний" стан Олега неможливо", - написала омбудсмен у Facebook.

За її словами, звернення матері політв'язня до президента РФ Володимира Путіна про помилування також залишилося без відповіді. А ініціатива України про розблокування процесу обміну знову гальмується Росією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   Досудове слідство у справі Савченко завершено

"Я звертаюся до Уповноваженого РФ із прав людини Тетяни Москалькової, голови Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини при Президенті РФ Михайла Федотова обговорити будь-які умови обміну, лише б врятувати Олега Сенцова. Йому терміново необхідна належна медична допомога", - наголосила Денисова.

За словами омбудсмена, вона готова негайно вилетіти в Росію. Вона попросила відповідальних осіб РФ якнайшвидше надати літак на перевезення режисера до будь-якої лікарні, в якій зможуть надати необхідну медичну допомогу.

Зазначимо, 13 липня Олегу Сецову виповнилось 42 роки. Політв'язень відзначив вже п'ятий день народження за ґратами. Кримчанина Росія засудила на 20 років за сфабрикованою справою про тероризм.

 

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

51