Стартувало популярне телешоу

4 вересня 1998-го на британському телеканалі ITV відбулася прем'єра популярного ігрового телешоу "Хто хоче стати мільйонером?". Формат розробили троє британських творців рекламних ігор для ранкового радіо.

Оригінальна британська версія дебютувала на ITV мережі, а її останній епізод вийшов 11 лютого 2014-го, після чого шоу "консервували". Відродили в Великій Британії шоу з семи епізодів до 20-річного ювілею, в 2018-му. Відродження отримало позитивні відгуки критиків і фанатів, а також велику кількість переглядів, що спонукало ITV продовжити його ще на кілька серій.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

У своєму форматі, який зараз належить Sony Pictures Television, учасники вирішують серію запитань з кількома варіантами відповідей, щоб виграти великі грошові призи. У них є кілька підказок. Формат перегукується з традиціями багатьох жанрів ігрових шоу - одночасно грає тільки один учасник, як і в радіо-вікторинах. Учасникам задають питання. Пропонована сума збільшується в міру того, як вирішують їх, і питання стають все більш складними. Максимальний грошовий приз, запропонований в більшості версій, кругла сума в місцевій валюті. Наприклад, 1 млн фунтів у Великій Британії.

Одиниці домоглися успіху в телегрі. Першим в історії гри переміг Джон Карпентер 19 листопада 1999 року в США. Він зберіг всі підказки до останнього запитання, а на останньому зателефонував батькові та сказав, що зараз виграє мільйон. У Великій Британії першою переможницею стала Джудіт Кеппел. Найбільше переможців у Японії - 38 осіб, в тому числі діти.

З моменту дебюту міжнародні варіанти ігрового шоу транслювалися приблизно в 160 країнах світу.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

6